ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:28 29.10


Гурт "Ктулху" відсвяткував своє перше п'ятиріччя

У суботу, 28 листопада, полтавська панк-рок група "Ктулху" відзначила п'ятиріччя творчої діяльності великим концертом у гриль-пабі "Ворскла".

Хоча заснували групу наприкінці серпня 2012 року, офіційним днем народження гурту вважають день народження Нестора Махна – 26 жовтня, коли в полтавській пивниці "Сто доріг" сольний виступ "Ктулку" уперше побачила публіка.

Таку назву гурт отримав практично випадково. Вокаліст і співзасновник гурту "Ктулху" Костянтин Захарченко запевняє, що ніякого зв'язку з міфічним поганським божеством творів Говарда Лавкрафта немає. Зібравшись після першої репетиції, яка пройшла доволі вдало, почали шукати назву.

Було під сто варіантів, але все – не те. Хотілося якесь заковиристе, забористе слово. Ну от так і сталося – серед інших було "ктулку". На той момент нам воно видалося найвдалішим варіантом

 — зазначив вокаліст, один із засновників групи Костянтин Захарченко.

Хоча, зазначають хлопці, дещо містично-поганське все-таки пов'язано з діяльністю групи: кожного разу, коли гурт виступає на сцені, йде дощ. Навіть якщо не прогнозували дощову погоду або рішення про виступ приймають в останній момент – хмари налітають несподівано та проливаються опадами.

Започаткували групу вокаліст Костянтин Захарченко та барабанщик Валентин Бур'янов. Перший час команду поповнювали та покидали різні люди, але останні два роки склад гурту не змінювався: Костянтин Захарченко (вокал), Максим Балюк (гітара), Максим Онищенко (барабани), Юрій Ольховий (бас) та  баяніст Захар Захарченко "Балтавар". Учасники гурту – непрофесійні музиканти. В тому сенсі, що основний вид діяльності їх не пов'язаний з музикою. Так, наприклад, Костянтин Захарченко – паркетник.

Зараз – найбільш плідний період нашої діяльності: ми записали пісню, зняли відеокліп, два роки поспіль брали участь у фестах "Vorskla–Rock'n'Ball", різноманітних фестивалях, цьогоріч виступили на полтавському "Дні вуличної музики",  збільшуємо кількість виступів і маємо амбітні плани на майбутнє

 — розповів Костянтин.

Автором текстів, в основному, є сам фронтмен групи. Каже, що придумує теми та тексти нових пісень під час роботи, вкладаючи паркет. А от музику придумують спільно на репетиціях: спочатку обговорюють бачення автора тексту, потім – концепцію нового твору. Свою партію кожен розробляє самостійно, на репетиціях доводять пісні до того стану, коли вони стають єдиним цілим.

Останнім з п'яти учасників прийшов у гурт барабанщик Макс Онищенко, який додав до стилю гурту важкі метальні нотки. – на запрошення свого  товариша Максима Балюка. До цього, розповідає Макс, грав в іншому гурті музику в стилі металкор.

Ми з гуртом борсалися в андерграундових течіях, і, зрештою, розпалися. На цій межі мене виловив Макс Балюк і покликав у "Ктулху". Я зі своїм багажом металкорового барабанщика вдало списався в колектив. Сподівався, що в "Ктулху" буде простіше – раніше доводилося мати справу виключно з дуже швидкими важкими ритмами. Як виявилося – сподівання були марні – тут теж доводиться важко працювати

 — посміхається Макс.

Наймолодшим учасником гурту є 18-річний Захар "Балтавар". Він —  син Костянтина, і прийшов у команду практичного з перших днів її створення — в 12-річному віці.

Змалечку я вчився в музичній школі по класу баяна. Але сенс в цьому знайшов лише тоді, коли творилася група "Ктулху". Хоча ще в садочку співав неформальних пісень – я під такі засинав замість колискових

– розповів Захар Захарченко.

Найважче для гурту, вважають члени групи – зберегти склад протягом довготривалого періоду. З одного боку, поява нових людей в колективі – це поштовхи для творчого розвитку, новий погляд, "свіжа кров". Але хочеться мати стабільний творчий склад – адже часто з приходом нових людей починаємо працювати над новою програмою, в той час, як губляться десь старі пісні. Потім треба працювати над їх відновленням. Це, вважають, уповільнює їх розвиток – за п'ять років можна було би зробити більше.

Утім, людей, які прийшли вітати "Ктулху" з 5-річчям у гриль-паб "Ворскла", творчість групи та їх здобутки цілком влаштовують. В залі було повно фанатів, протягом усього концерту біля сцени відбувалися запальні – іноді навіть занадто – танці.

Гурт виконав не тільки старі пісні – відбулася прем'єра одразу двох нових творів: "Вієві очі" та "Дике поле" з нової україномовної програми "Вієві очі". Разом із гуртом-іменинником їх пісні також виконала солістка гурту "Онейроїд" Оксана Дронова.

Вітати друзів-музикантів прийшли й їх колеги по рок-цеху. Розпочалася подія з виступу карлівської команди "NeForMat", далі ініціативу взяли давні друзі команди, рок-гурт "Онейроїд".

Ми давно дружимо, у перший виступ "Ктулху" ми також були на сцені. Є багато чого спільного в нашій діяльності – ми також починали свій творчий шлях з панк-року. Вони грають цікаву музику і, зрештою, вони – класні чуваки. Тому ми з радістю прийшли привітати їх з першим ювілеєм. Ми за місяць святкуємо 25-річчя, тож навзаєм чекаємо їх музичних вітань

  – сказав соліст гурту "Онейроїд" Андрій Боркунов.

Серед творчих планів гурту на найближчий сезон – створити нову програму українською мовою, записати нові пісні та змонтувати фільм, який розповідає історію гурту. 

концерт, "Ктулху", "Онейроїд", мистецтво, музика, панк-рок

За темою:

  • Полтавський клуб історично-бального танцю відзначив 25-річчя
  • На Полтавщині відбудеться безкоштовний концерт Kozak System
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.