ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 23.09


ГЗК Жеваго підозрюють у незаконному продажі щебеню

Керівництво Полтавського ГЗК підозрюють у налагодженні схеми продажу щебеню без ліцензії зі збитками держави в понад 150 млрд грн.

 

Про це повідомили в Національній поліції України. Пресслужба комбінату підтвердила вручення підозри голові правління, але заперечує звинувачення.

За даними правоохоронців, підприємство обробляло й продавало утворені в процесі видобутку залізної руди відходи. Проте без дозволу їх мали складати у спеціальні сховища. Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат мав ліцензію тільки на видобування залізистих кварцитів. Однак підприємство обробляло їх, а отриманий щебінь різних фракцій продавали.

За висновком експертного дослідження, ці відходи належать до корисних копалин загальнодержавного значення, тож на їхнє використання потрібно отримати ліцензію. До 2015 року у комбінату був такий дозвіл.

Слідство встановило, що у 2015-2021 роках комбінат незаконно видобув понад 20 млн м³ корисної копалини. Суму завданих збитків оцінюють у понад 157 млрд грн. 

Поліція зібрала доказову базу, що стала підставою для повідомлення про підозру голові правління ГЗК. Йому інкримінують незаконне видобування корисних копалин та зловживання повноваженнями.

Кінцевим бенефіціаром комбінату є Костянтин Жеваго, якого підозрюють у розтраті 113 млн доларів із нині збанкрутілого банку "Фінанси та Кредит". Мільярдер контролює компанію "Ferrexpo", який належить Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат.

бізнес, ГЗК, Костянтин Жеваго, поліція, кримінал, підозра

За темою:

  • Лекции от представителей OpenAI, Google и Оксфорда: Сергей Токарев рассказал о втором сезоне проекта AI for Ukraine
  • Прокуратура відстояла вирок поліцейському, який кришував наркобізнес
  • У Полтаві відбудеться жіночий бізнес-форум
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.