ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:36 07.05


Імена 43 праведників із Полтавщини вперше опублікували у книзі про Голокост

Колишній кременчужанин, а нині житель Рішон-ле-Ціона, що в Ізраїлі, Борис Шепетовський видав книгу з назвою "Ті, що освятили ім’я Творця", в якій ідеться про жертв Голокосту на Полтавщині.

Видання побачило світ завдяки єврейській громаді Кременчука та її очільника Якова Бірфера. У книзі розповідається про долю тисяч євреїв, які залишилися в місті під час окупації Полтавщини нацистами у роки Другої світової війни.

Також у книзі – список прізвищ 43-х кременчужан, які в роки окупації рятували євреїв від смерті. Загалом видання оцінюється дуже високо – пошукова і творча робота проведена колосальна.

Велику рецензію написав на книгу місцевий краєзнавець Олександр Нечитайло. Єдине справді спірне питання: чи варто вважати колишнього бургомістра Кременчука пана Синицю-Верховського, який примушував церкву охрещувати євреїв і давати їм довідки з українськими прізвищами, як праведника?

З приводу статті пана Нечитайла — вона дуже корисна саме критикою. Це означає, що над книгою працювали. Що стосується Синиці, то я дотримуюся думки (до речі, вона і в Яд ва-Шемі така ж, що він рятував євреїв за матеріальну винагороду. І ним рухав мотив заробити на порятунку євреїв. У Нечитайла інший погляд на мотивацію Синиці. Він має на нього своє повне право

 — сказав нашому кореспонденту Борис Шепетовський.

Уперше книга була представлена ​​на обласній конференції школярів по Голокосту, яка відбувалася в Полтаві. У своїй доповіді її використовувала Настя Грицай, прадід і прабабуся якої були вбиті нацистами.

У книзі опубліковані анкети майже на 800 осіб, вбитих нацистами і 70 фотографій убитих земляків. Опубліковані імена 43 праведників — кременчужан-неєвреїв. Опубліковані (деякі вперше) 15 документів і повідомлень із газет того періоду, а також 21 свідоцтво.

На фото: професор Роман Сітарчук, Настя Грицай, учениця гімназії №31, доцент ПНТУ Василь Сажко.

історія, пам'ять, книга, Голокост, Кременчук

За темою:

  • Полтавцям представили книгу з колекцією стародавніх рідкісних документів
  • Полтавці обговорять книгу "Московія проти України"
  • У Полтаві відбулася презентація документального видання
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.