ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 09.09


Історію досягнень спортсменів Полтавщини зібрали у музеї спорту

Музей фізичної культури і спорту в Полтаві відкрили торік, до 180-ї річниці від дня народження відомого земляка та одного з засновників Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Олексія Бутовського.

Знаходиться музей на території стадіону "Ворскла", який носить ім’я Олексія Бутовського, тож дата відкриття була спланована не даремно, повідомляє видання ЗМІСТ.

У невеликій музейній кімнаті вже зібрано чимало цікавих експонатів. Проте, одна з найбільших колекцій, яка є гордістю музею – це колекція олімпійських марок. Деякі з них – унікальні.

"Філателіст Приходько допоміг нам з цією колекцією. Привіз нам марки з першою Олімпіадою. До речі, також він нам привіз велику збірку й інших марок, за якими можна відслідковувати історію Олімпійських ігор", - говорить керівниця музею Інесса Гетьман.

Ну і звісно, ж не менш цінними для музею є речі полтавських спортсменів: фотографії, грамоти, значки, тощо.

"Є футболка і шапочка, яку нам передала Світлана Копчикова (плавчиня – прим. ред.). Також медаль за 5-е місце на Олімпіаді в Сеулі 1988 року. Тоді плавцям вручали не лише медалі за потрапляння на п’єдестал, а й за потрапляння у п’ятірку найкращих. Загалом кожен спортсмен по можливості намагається передати щось на пам’ять нашому музею. Це номери, особисті речі чи якісь пам’ятні речі", – зазначила Інеса Гетьман.

Поки що, музей складається лише з однієї зали, у перспективі - ще три.

Відвідати музей можна за адресою вулиця Майдан Незалежності, 16, стадіон "Ворскла".

музей спорту, стадіон Ворскла

За темою:

  • У Полтаві зʼявився один з найбільших гелікоптерів
  • В Опішному запрацював музей гончарства
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.