ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 27.12


Полтавські силовики незаконно втручалися у життя приватних осіб

У листопаді у повному обсязі було задоволено скаргу адвоката Ольги Іванькової в інтересах Олександра Третяка, на підставі якої було внесено до ЄРДР відомості про вчинення кримінальних правопорушень полтавськими силовиками.

20 листопада 2019 року набрала законної сили (оскарженню не підлягає) Ухвала слідчого судді Диканського районного суду Полтавської області Анатолія Гвоздика (міститься в загальному доступі у Єдиному державному реєстрі судових рішень, кримінальне провадження №554/8585/19 — див. додатковий файл). Згідно з нею було у повному обсязі задоволено скаргу адвоката Ольги Іванькової в інтересах Олександра Третяка, на підставі якої визнано бездіяльність протиправною та зобов'язано внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінальних правопорушень силовиками.

Мова в документі про старшого оперуповноваженого 1-го сектору ВБКОЗ УСБУ в Полтавській області капітана Ігоря Олексенка, слідчого СУ ГУНП в Полтавській області капітана поліції Максима Зацеркляного та процесуального керівника по керівництву досудовим розслідуванням прокура обласної прокуратури Миколу Верблюда. 

Йдеться, зокрема, у документі про:

 — правопорушення, передбачені ст. ст. 365, 366 КК України (ст.365 КК України - перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб; ст. 366 КК України -  складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів);

 — вчинення суддею Октябрського районного суду міста Полтави Володимиром Бугрійом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 375 КК України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, стосується всіх Ухвал на підставі, яких органами слідства було надано дозвіл на обшук, у робочому кабінеті, за місцем проживання Олександра Третяка та ряду інших осіб, на підставі яких було здійснено виїмку, а згодом і арешт майна).

Так, за інформацією отриманою від адвоката Ольги Іванькової, протягом семи місяців правоохоронці на підставі фальсифікованого кримінального провадження проводили негласні слідчі дії стосовно Олександра Анатолійовича Третяка (який займав посаду головного спеціаліста-юрисконсульта апарату Полтавської райдержадміністрації) та його оточення — прослуховували телефонні розмови, читали та копіювали електронні переписки, слідкували, вивчали зв'язки. 

На підставі фальсифікованих правоохоронцями документів суддею Октябрського районного суду міста Полтава Володимиром Бугрієм було постановлено декілька ухвал про проведення обшуків, під час яких було порушено права не тільки пана Третяка, а й інших фізичних осіб, причетність яких до цієї справи станом на сьогодні не доведено. 

 — На превеликий жаль, склалась ганебна практика фальсифікованого кримінального переслідування зі створенням штучного обтяження кримінального правопорушення, з метою легалізації правоохоронними органами втручання у приватне життя осіб та порушення низки конституційних прав і основоположних свобод людини, — вважає Ольга Іванькова. — На нашому прикладі звертаємо увагу громадськості і висловлюємо сподівання, що не буде втрачено віру в судову та правоохорону системи, що є сенс боротися за справедливе суспільство та державу, яка стоїть перш за все на захисті її громадянина, а не на планових показниках правоохоронців, виконаних у будь-який спосіб... 

Нагадаємо, 25 квітня правоохоронці затримали юрисконсульта апарату Полтавської районної державної адміністрації Олександра Третяка та повідомили про факт хабарництва, але довести його провину правоохоронцям не вдалося.

Додаткові файли:
ухвала скарга ДБР Гвоздик.docx

право, суд, резонанс, закон, СБУ, прокуратура

За темою:

  • П'ятьом новосанжарцям оголосили підозру. ОНОВЛЕНО
  • Підозрюваного у наїзді на поліцейського взяли під домашній арешт
  • У Полтаві судять активістів із Нових Санжар
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.