ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 07.01


Календар "Українські жінки ХХ століття" розпочався з полтавки

В Україні видали унікальний календар "Українські жінки ХХ століття". Серед особистостей видання є і три, чиї життя та доля пов’язані з Полтавщиною – Оксана Мешко, Євдокія Доля та Зінаїда Аксентьєва.

 Ці жінки були винятковими в історії України. Кожна з них у різний спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку наприкінці ХІХ – ХХ століттях, – пише Український інститут національної пам’яті.

Прагнули представити постаті маловідомих жінок, які працювали в різних напрямках суспільного та державного життя. Вони були носіями українства, своїми діями відстоювали українську національну ідею та прагнули створення української держави. Або здійснили вклад у розвиток української науки, культури, освіти чи мали інші визначні досягнення. Настінний календар має стати одним із візуальних елементів у подоланні «невидимості» жінок та їхнього внеску в історичний процес

– зазначає Наталія Слобожаніна, ініціаторка проєкту, головний спеціаліст Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам’яті. 

Над проєктом працювали: авторка: Наталія Слобожаніна, художник: Михайло Дяченко, консультанти з одностроїв – Олександр Бондар, Владислав Куценко.

На першій шпальті є і наша землячка – Оксана Мешко.

Українки у календарі розміщені за місяцем, у якому народились. 

Портрет полтавської акторки театру та кіно Євдокії Волошко, яка взяла псевдонім Доля, символізує у настінному календарі березень. Крім того, її портрет опинився на обкладинці поряд з дисиденткою Оксаною Мешко та засновницею жіночих відділів «Карпатської січі» Марією Химинець.

На окремій сторінці з портретом Євдокії вказано, що обравши творче псевдо «Доля», Євдокія була приречена на випробування. Вона пройшла шлях від хористки єпархіального училища до провідної акторки першого стаціонарного українського театру Миколи Садовського.

Разом із чоловіком Василем Верховинцем заснувала унікальний ансамбль «Жінхоранс». У її фільмографії  — ролі в комедії «За двома зайцями» та драмі «Коліївщина». Сягнувши вершин слави, пережила заслання до Казахстану, бо виявилася дружиною «ворога народу».

Календар «Українські жінки ХХ століття» випустив Український інститут національної пам’яті 11 грудня. Як йдеться на сайті інституту, ці жінки були винятковими в історії України. Кожна з них у різний спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку наприкінці ХІХ – ХХ століттях.

Акторка з Полтави потрапила на обкладинку календаря «Українські жінки ХХ століття»

  Акторка з Полтави потрапила на обкладинку календаря «Українські жінки ХХ століття»

За допомогою створення проєкту, команда прагнула представити постаті маловідомих жінок, які свого часу працювали у різних сферах, але були патріотками:

Вони були носіями українства, своїми діями відстоювали українську національну ідею та прагнули створення української держави. Або здійснили вклад у розвиток української науки, культури, освіти чи мали інші визначні досягнення.

Настінний календар має стати одним із візуальних елементів у подоланні "невидимості" жінок та їхнього внеску в історичний процес, пише ЗМІСТ .

 

пам'ять, календар, Українські жінки ХХ століття

За темою:

  • У Полтаві відкрили меморіальні дошки ще двом загиблим воїнам
  • Захисника Чалаб’яна провели в останню дорогу на Полтавщині
  • На Миргородщині відкрили Алею пам'яті захисникам
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.