ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 31.05

P


Камери спостереження за типом виконання


Камери відеоспостереження — важлива частина системи охорони та робочого процесу. Вони зручні й досить прості в обслуговуванні, а їхню ефективність складно переоцінити, адже один пристрій легко замінює кілька охоронців. Камери відеоспостереження давно увійшли в повсякденне життя, вони встигли пройти великий шлях від громіздких апаратів з безліччю дротів до компактних, майже непомітних приладів. Поговоримо про відмінності конструкції камер відеоспостереження.

Купольні відеокамери

Корпусні камери у вигляді півсфери бувають металевими (антивандальними) та пластиковими, з фіксованим об'єктивом та варіофокальним, з ІЧ-підсвічуванням та без нього. Перший купол камери прозорий, другий — ні, об'єктива не видно, тому зловмисник не здатний визначити зону, що переглядається камерою. Кут огляду великий завдяки широкоформатним та панорамним об'єктивам.

Купольна камера відеоспостереження використовується на вулиці та всередині приміщень, вона ідеальна, коли потрібне охоплення великої зони з неочевидним відеоспостереженням. Ще одна перевага купольного корпусу — стійкість до погодних умов, наприклад вітру та дощу (звичайно, за умови, що він виконаний із матеріалу з відповідними технічними характеристиками).

Циліндричні відеокамери

Найвідоміший тип корпусних відеокамер — це циліндричні. Вони помітні здалеку, тому одна з їх функцій не приховувати спостереження, як у випадку з купольними, а навпаки, демонструвати його. Циліндричні камери використовуються і в приміщеннях, і на вулиці, вони призначені для стеження за невеликою зоною з можливістю якісно деталізувати зображення. Це можливо завдяки довгофокусним об'єктивам та функції зуму. На відміну від фіксованих купольних, циліндричні пристрої можна легко розвернути в інше положення.

До корпусних камер належать також кубічні та у вигляді усіченого конуса, їхні характеристики є проміжними між циліндричними та купольними.

Поворотні відеокамери

Поворотні, або PTZ-камери (Pan-Tilt-Zoom), можуть бути купольними та циліндричними, їх головна особливість — поворотний механізм, завдяки якому вони можуть обертатися вертикально та горизонтально, а також моторизований об'єктив з зумом. Такі камери встановлюють для стеження за об'єктами із більш-менш заданими маршрутами на великій площі. Це стадіони, концертні майданчики, паркування, торгові центри тощо. PTZ-камери дають змогу вести спостереження за машинами, що пересуваються, людиною та скупченням людей, наближати й видаляти зображення, концентруючись саме на тому місці, яке потребує особливої ​​уваги. Проте із цим пов'язане обмеження: програма нездатна визначити, де саме пильна увага потрібна. Внаслідок повної автоматизації неминуче втрачається частина картинки. Вихід: керування оператором або поєднання PTZ-камер зі стаціонарними.

Компактні відеокамери

Інша назва — мініатюрні. Вони бувають корпусними та модульними. У перших компактний корпус, циліндричний чи квадратний. Камери зручні для фіксації на невеликих поверхнях, їх призначення — приховане спостереження у приміщеннях та на вулиці. Особливо непомітні мініатюрні модульні камери. Попри маленький розмір, ці відеокамери можуть бути дуже функціональними: мають вбудовані мікрофони та динаміки, PoE, інфрачервоне (IR) та екстраінфрачервоне підсвічування (EXIR) тощо.

відеокамера, спостереження, охорона

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.