ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:12 24.10


Капремонт пішохідного відрізку вулиці Соборності планують розпочати наступного літа. ФОТО

У Полтавській міськраді представили проект капітального ремонту вулиці Соборності: тротуари, елементи благоустрою, нові дерева. Початок робіт, ймовірно, припаде на наступне літо.

Мова йде про капітальний ремонт тротуарів і елементів благоустрою, а також зливової каналізації на відрізку вулиці Соборності від переходу "Злато місто" (перетин з вулицею Європейською) до Соборного майдану.

Проект першого етапу реконструкції – ділянки вулиці від переходу до перетину з вулицею Конституції – представили в залі міськвиконкому журналістам та підприємцям, що ведуть діяльність уздовж пішохідної зони центральної вулиці. Представив проект його головний архітектор Сергій Мурза.

Проектом передбачено капітальний ремонт тротуарів, треба частково замінити комунікації, замінити зелені насадження та привести до ладу всі малі архітектурні форми. Проект був обговорений на архітектурній містобудівній раді, деякі зауваження надходили від громадськості, ми працюємо над виправленнями. Зараз триває розробка індивідуальних рішень щодо світлових ліхтарів, урн і лавок, а також розробка великої зони відпочинку біля ЦУМу

– пояснив Сергій Мурза.

Проект дозволить зонувати вулицю, передбачає окремо місця для розташування відкритих літніх майданчиків без облаштування спеціальних конструкцій, зону розміщення елементів благоустрою (лавок, ліхтарів) та зелених насаджень, а також пішохідні зони. Проект ґрунтується на принципах безбар'єрності, тобто ділянку вулиці, яка зараз встелена бруківкою, мають підняти до рівня тротуарів. Історичну бруківку обіцяють зберегти та перекласти на місце, на перетинах вулиць для маломобільних груп населення влаштувати рівні переходи з пласкої гранітної бруківки, а на тротуарах – тактильні елементи. На перетинах вулиць заплановані нові елементи навігації — вказівники з назвами вулиць та туристично привабливих об'єктів.

Будуть не тільки встановлені нові елементи освітлення – ліхтарі, але й замінені комунікації електромережі та точки підключення, що вже погоджено з КП "Міськсвітло". Також планують переобладнати зливову каналізацію, спрямувавши до неї також стоки з дахів, облаштувати тротуари системою водовідведення та дощоприймальними решітками. А от до ремонту чи реконструкції міських комунікацій справа не дійде: комунальні підприємства, які є або приватними комерційними структурами, або в обласному підпорядкуванні, поки що не йдуть на діалог і не поспішають скористатися слушним моментом для оновлення зношених комунікаційних систем. Хоча, запевняє головний архітектор проекту, всі необхідні погодження будуть обов'язково отримані. А от міським бюджетом такий ремонт не передбачений.

Так само не розрахований проект ремонту й на реконструкцію фасадів будинків: тут чиновники покладаються на свідомість підприємців та їх зацікавленість в тому, щоб фасади будинків, у яких розташовані заклади, виглядали привабливо. За словами головного архітектора Полтави Миколи Шевельова, він завжди відкритий до спілкування з підприємцями і готовий надати консультації, щоб відремонтовані за допомогою сучасних матеріалів фасади виглядали привабливо й автентично. Що робити з фасадами вище першого поверху, елементи яких продовжують валитися на голову перехожим, головний архітектор міста не уточнив. До слова, цю проблему наші журналісти досліджували минулого року.

Донесли до відома підприємців, що ведуть діяльність на відрізку центральної частини вулиці Соборності, й не дуже радісну новину: виконання робіт, скоріш за все, буде проводитися в період теплого сезону наступного року.

Десь у грудні проект пройде експертизу і ми чітко розумітимемо, чи ми закладаємо в бюджет на 2019 рік реконструкцію цієї вулиці. І хочеться звернутися до підприємців: якщо вже буде чітко видно, що на весну в нас буде проведення реконструкції, щоб ми з вами ще раз зібралися і зрозуміли, де в першу чергу буде зніматися плитка. І доступ до ваших закладів буде обмежений. Ми з вами повинні будемо це проговорити, щоб ми знайшли спільну мову: графік відвідування ваших закладів виконувався й при цьому реконструкція проводилася. Але то буде окрема з вами зустріч

– повідомив депутат міської ради Вадим Ямщиков.

За словами Вадима Ямщикова, вартість першої черги реалізації проекту – від переходу "Злато міста" до вулиці Гоголя становить 35-40 мільйонів гривень. Хто стане виконавцем послуг, поки невідомо: після експертизи та погодження проекту, а також затвердження кошторису, орієнтовно наприкінці зими, буде оголошений тендер на проведення першої черги реконструкції.

Тендер проводиться приблизно місяць-півтора. Якщо не буде ніяких оскаржень тендеру і дійсно підрядник, який виконає роботи, виграє, то ми вийдемо на початок весни з компанією, яка отримає дозвіл і гарантії, підпише договір про реконструкцію, тоді ми зможемо говорити про те, хто виконає роботи та терміни

– пояснив Вадим Ямщиков.

За словами Сергія Мурзи, на виконання робіт першої черги знадобиться мінімум десять місяців, а то й рік. Проект організації будівництва має бути написаний після погодження проекту, тоді ж буде зрозуміло, коли, на якій ділянці і які роботи будуть проведені протягом літнього сезону.

Одночасно виконувати всі роботи не можна, навіть на першому етапі, а це 360 метрів. Звісно, будуть якісь етапи, якісь захватки. Ми затвердимо календарний графік, і для цього буде проведена окрема зустріч

– наголосив Сергій Мурза.

Наразі підприємцям повідомили, що закупляти чи навіть планувати літні майданчики на наступний теплий сезон не варто. Більше того, їм поставили вимогу, щоби до 1 листопада всі конструкції були демонтовані. Власне, таке правило існує давно але, на жаль, не всі заклади його дотримуються. І в цьому питання кивають один на одного, керуючись, вочевидь, міркуваннями "чому я мушу прибирати, якщо інші заклади не прибрали".

На від міну від інших літніх майданчиків, наша конструкція мобільна і демонтується легко. Як тільки ми побачимо, що, наприклад, "Августин" розпочав розбирати свої літні майданчики, ми одразу розберем і наш – буквально за кілька годин – заявив власник кафе "Whi not" Максим Козак.

Такої ж думки і власниця "Місцевої кав'ярні" Катерина Бабич: якщо прибирати літні майданчики, так всім без винятків. До слова, "Місцева кав'ярня" згорнула свій зал "Веранда" з ініціативи власника приміщення – замість запланованого ремонту закладу припинила договір оренди на колишню арку. Наскільки нам вдалося дізнатися, найближчим часом у приміщенні має відкритися новий заклад громадського харчування.

Павільйон "Кофішка", через розташування якого кілька років точаться суперечки в місті, нарешті мають прибрати: на початку 2019 року на цю споруду зачінчується термін договору, а сам павільйон, якби він залишився, заважав би проведенню ремонту вулиці. Втім, чи МАФ приберуть, чи просто переставлять в інше місце, наразі невідомо. Це питання пообіцяли розглянути окремо.

ремонт, влада, міськрада, благоустрій, проект

За темою:

  • Полтавці можуть долучитися до маршу прибирання
  • Чому у Полтаві не працює жоден водограй
  • У Полтаві за тиждень відбудеться загальноміський день прибирання
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.