ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 10.06


Картковий будинок "Майбаха" починає розсипатися. Старт у Кременчуці, Полтаві — приготуватися 

Більшістю голосів (29 з 54) Антона Самаркіна від «За майбутнє» звільнили з посади голови Кременчуцької районної ради. Новим головою обрали Дмитра Колотієвського від «Рідного міста». Це кардинально змінило політичні розклади, суттєво послабило позиції «За майбутнє» у Полтавській області. Ймовірно, зараз і на Полтаву чекають кадрові зміни та політичні перестановки. 

За звільнення Антона Самаркіна проголосували 29 депутатів від «Рідного міста», «Слуги Народу», «Батьківщини», «Довіри» ЄС та ОПЗЖ. Представники «Майбаху» усіма можливими та неможливими способами намагалися зірвати позачергову сесію.

Претензій до Самаркіна було безліч, вони викладені у мотивувальній частині. Показовим є й те, що представники громади, що зібралися у сесійному залі, скандували: «Самаркіна — геть». 

Антон Самаркін за час перебування у кріслі голови зарекомендував себе не найкращим чином. Голова регулярно порушував регламент роботи ради та перешкоджав ухваленню важливих для людей рішень, не скликаючи сесії. 

Наприклад, цьогоріч у травні Пришибська та Новогалещинська територіальні громади залишилися без електропостачання. Тоді голова Кременчуцької райдержадміністрації Олег Лєднік вимагав скликали термінову сесію райради, щоб розв’язати цю проблему. Проте Самаркін терміново видав розпорядження, яким ввів протиепідемічні заходи, заборонивши проводити масові заходи у приміщенні райради. На той час Кременчук не перебував у червоній карантинній зоні. Цим він унеможливив проведення сесії і, відповідно, залишив громаду без електрики. Це лише одна із ситуацій, яку описали депутати, аргументуючи висловлення недовіри. 

Відкликати Самаркіна, попри незадоволення його роботою громади та депутатську більшість, вдалося з четвертої спроби. Адже ситуативна більшість, довкола фракцій «За майбутнє», ОПЗЖ та ЄС, здавати позиції не хотіла. Тому вони усіляко перешкоджали проведенню сесії: влаштовували бійки, блокували трибуну та навіть відключили електропостачання на добу. До цього долучилися депутати ЗМ усіх рівнів. Так, наприклад, полтавські міські депутати від «За майбутнє» покинули засідання постійної комісії, де вирішувалося чимало критичних для містян питань, щоб завадити провести сесію. Доходило до смішного — депутати від ЗМ навіть виривали з рук проєкти рішень та зумисно рвали їх. 

По антуражу, ситуація, що сталася у Кременчуці, дуже нагадувала ситуацію у Подільській районній раді міста Полтава. Там ЗМ та ОПЗЖ теж влаштовували бійки, провокували сутички та навіть викрадали людей, погрожуючи їм та їхнім сім’ям розправою. Не обійшлося і без проплачених тітушок, що силовими методами відстоювали позицію тих, хто замовляє музику. 

Парадоксально, але Антон Самаркін порушення чинного законодавства побачив лише у ситуації, що сталася у Кременчуці. 

«Зараз відбувається спроба захоплення влади, яка є незаконною, яка не має під собою ніякого підґрунтя», — сказав Самаркін. 

Підґрунтя є, — заявили депутати. Всі зауваження виклали в окремій мотивувальній частині. А от голову Київської райради у Полтаві від «Слуги Народу» Оксану Корольову-Буцко звільнили, щоб вдруге обрати Сергія Синягівського від «За майбутнє», за єдиною причиною, яку озвучили: «Оксана мені не подобається». 

Це вчергове доводить, що «За майбутнє» прагне одноосібної влади в області, використовуючи для цього будь-які методи. Проте ситуація у Кременчуці поклала край цьому та стала початком кінця. Зверніть увагу, що захищати голову Кременчуцької райради приїхав цілий нардеп Олексій Мовчан (племінник Юрія Шаповалова), привізши з собою, окрім тітушок, знімальну групу ТСН. Це підтверджує наскільки критичним для «молодших партнерів» Коломойського була ситуація у Кременчуцькій райраді. 

Цілком очевидно, що після Кременчука, аналогічної зміни влади слід чекати й у Полтаві — й уже найближчим часом. 

Сергій МІКРОВ

влада, політикум, Кременчук

За темою:

  • В Полтавській обласній раді - новий депутат із партії "Довіра"
  • Фракція ВО "Свобода" у Полтавській міськраді отримала нового очільника
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.