ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 11.11


Керівника регіональної екоінспекції звільнили після штрафу компанії Жеваго

Державна екологічна інспекція Центрального округу виписала штраф на близько 800 млн гривень виписали за захоплення і засмічення земельної ділянки “Єристівському ГЗК” у Полтавській області.

Єристівський ГЗК займається видобуванням руди та належить олігарху Костянтину Жеваго. 

Та вже через тиждень після цього керівництво Державної екоінспекції видало наказ про звільнення керівника цього регіонального відділення, повідомляє Bihus.Info.

Штраф, після проведеної перевірки, виписав Євгеній Мартосенко – на той момент керівник регіонального підрозділу екоінспекції.

В протоколі перевірки йдеться про те, що на 770 млн грн  компанію оштрафували за шкоду від засмічення землі, на 18 млн грн за шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки та на 250 тис грн – за наднормативний скид води із засоленням.

Акт про перевірку складений у вересні, а претензію до компанії Мартосенко підписав 19 жовтня.

А вже 25 жовтня Мартосенку прийшов наказ про звільнення.

Сам він стверджує, що цьому передувало небажання керівника екоінспекції Андрія Мальованого публікувати інформацію про штраф:

“Ми відправили це все керівництву і хотіли розмістити інформацію на сайті ДЕІ України, але одній із керівниць (відділу регіональної екоінспекції – ред) зателефонували із ДЕІ України і заборонили це робити. Я сказав, щоб цю інформацію розмістили на Фейсбуці, бо це значні збитки і ми передали інформацію про збитки ДЕІ України. На наступному тижні я був звільнений, я про це дізнався будучи на лікарняному”.

Мартосенко каже, що написав звернення до ДБР щодо порушень виявлених при перевірці ГЗК Жеваго. А також, що його юристи оскаржуватимуть його звільнення.

Офіційною підставою для звільнення Мартосенка, за словами Мальованого, було нібито вчинення дисциплінарного проступку – перевищення ним службових повноважень, що жодним чином не пов’язано з перевіркою “Єристівського ГЗК”. Мальований також додає – на сьогодні “Єристівський ГЗК” оштрафовано на 4 тис грн., а інші збитки підприємство має відшкодувати добровільно або ж звернутись до суду. 

Цікаво, що самого керівника Держекоінспекції Андрія Мальованого та його заступника Віктора Канцурака Кабмін звільнив наступного дня після публікації інформації про штраф на сайті ДЕІ 3 листопада. Своє звільнення Мальований із штрафом для компанії Жеваго не пов’язує.

Нагадаємо, що раніше Держекоінспекція штрафувала за порушення екологічних норм компанію “Метінвест” з орбіти олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Тодішнього керівника екоінспекції Єгора Фірсова було звільнено через кілька місяців після цього штрафу. 

 
Костянтин Жеваго, звільнення, штраф

За темою:

  • Штраф чи тюрма: самовільне випалювання рослинності карається жорстко
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.