ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 14.11


Керівників полтавського аеропорту підозрюють у корупції

Слідчі перевіряють документи щодо "Аеропорту-Полтава" — посадовців підозрюють у "відмиванні" коштів. Суд дозволив правоохоронцям доступ до речей і документів щодо реконструкції летовища.

Правоохоронці перевіряють документи, пов'язані з тендерами на реконструкцію "Аеропорту-Полтава". Посадових осіб летовища підозрюють у зловживанні службовим становищем і відмиванні коштів. Слідчі полтавського райвідділу поліції отримали тимчасовий доступ до речей і документів у справі реконструкції комунального підприємства "Аеропорт-Полтава". Дозвіл на це їм надав Октябрський районний суд Полтави ухвалою від 30 жовтня, повідомляє Poltavske.TV з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень.

З тексту судової ухвали відомо, що підставою для проведення слдічих дій стало ймовірне зловживання владою посадовцями аеропорту та створення ними неконкурентних умов під час проведення тендерів на реконструкцію летовища через систему "Prozorro".

Слідчі отримали доступ до проектно-кошторисної документації, документації з конкурсних торгів, тендерної документації. Також — до звітів про результати проведення процедур закупівель, договорів підряду (субпідряду) із додатками та змінами.

Зокрема, йдеться про чотири договори аеропорту з ТОВ "Полтавабудсервіс плюс" на загальну суму понад 3,5 мільйона гривень. Усі договори укладені 27 квітня і стосуються виконання однорідних робіт, ідеться в тексті ухвали. Також у документі виокремлений договір аеропорту з ТОВ "БК "Центр-буд" на суму 12 мільйонів 352 тисячі грн. Він стосувався робіт, які не обумовлювалися під час проведення закупівлі з реконструкції аеровокзалу, який виконувала ця ж фірма. Слідчі звернули увагу, що специфікація до зазначеного договору не мала детального опису товарів, робіт, послуг, що закуповувалися.

"Є підстави вважати, що службові особи ПОКП "Аеропорт-Полтава", зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно привласнюють кошти внаслідок зловживань під час проведення публічних закупівель із суб'єктами господарювання, умисно створюючи неконкурентні умови", — резюмується в ухвалі.

Документи перевірили й у департаменті будівництва, архітектури та ЖКГ Полтавської облдержадміністрації — замовника тендеру на ремонт будівлі аеровокзалу. Інформацію журналістам підтвердив директор департаменту Тимофій Голбан.

"Мені дали ухвалу суду, в якій написано вилучити документи. Я всі віддав", — заявив Голбан. Посадовець сказав, що не знає причин слідчих дій.

В обласній прокуратурі коментувати перевірку відмовилися, посилаючись на досудове розслідування і таємницю слідства.

Нагадаємо, що полтавський аеропорт досі не запустив жодного регулярного авіарейсу — навіть у межах України.

 

 

 

 

аеропорт, скандал, гроші, бюджет, поліція, суд, влада

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.