ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 29.03


Кінотеатр Wizoriа в Полтаві закривають

Кінотеатр у просвітницькому будинку імені Гоголя в Полтаві 1 квітня закриють. Відновлення "Колосу" в історичній будівлі у Полтаві було викликом зневіреній місцевій владі і спасінням для архітектурної пам'ятки.

Залучення Володимира Зеленського, Андрія Єрмака та "Студії Квартал 95" до проекту, а також встановлення найбільшого в регіоні екрану, зробили "Колос" Wizoriа  улюбленим кінотеатром міста протягом майже 10 років.

Початок кіно  сягає 1901 року, коли в Полтаві з'явився просвітницький будинок, названий на честь Миколи Гоголя, він став центром культурного життя.

З часом, через занедбання, всі комунальні кінотеатри міста з історичною цінністю були "загублені", але "Колос" зміг пережити завдяки зусиллям громадської організації "Розум" і спонсорам.

Відкриття кінотеатру у 2016 році відзначилося участю "Студії Квартал 95" та значною підтримкою місцевих меценатів.

За 8 років "Колос" провів 57 презентацій фільмів із творчими групами, а також благодійні покази, ставши місцем для презентації українського кіно та документалістики.

Кінотеатр створив понад 100 робочих місць та сприяв зборам на підтримку ЗСУ, волонтерів.

Незважаючи на судові виклики, кінотеатр продовжував працювати прозоро, вигравши суди. Однак, з огляду на складності українського бізнесу, "Колос" закривається з 1 квітня 2024 року, з вдячністю глядачам і всім, хто брав участь у його житті.


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.