ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 12.09


Колорит полтавських сіл потрапив у відеопроєкт "Хащі"

На YouTube-каналі проєкт "Хащі" опублікував нове відео про куточки старосвітської України 19-го століття в селах над річкою Удай в Полтавській області.

Зокрема, учасники експедиції дослідили місцевий колорит та історію сіл Городище, Лісова Слобідка та Постав-Мука Лубенського району.

Також відбулася експедиція до колишнього хутора Красногірці, в якому ймовірно був побудований у XVIII столітті монастир для козаків з інвалідністю, пише “Полтавщина”.

Полтавські села побили всі рекорди по кількості глиняних хат під очеретяними соломяними дахами. За словами автора та ведучого проєкту «Хащі» Володимира Кохана, в цих місцях лишилися хати із солом’яною покрівлею, а їх жителі в стародавній спосіб досі в’яжуть віники, капелюхи та постоли, ліплять руками горщики та ловлять якірцями рибу:

«Саме тут в старовину відбувалися любовні ігрища наших предків, козаки викрадали красунь та ховали їх у льохах серед страшного лісу, тут були „негри“ повстанці, полководці Третього Рейху та Радянського Союзу, тут писав свої вірші Василь Симоненко. А сьогодні над цими заврожуючими селами, лісами, капищами, криницями та спорожнілими домівками витають духи старовини та пустки, духи старосвітської України котра вже ніколи не повернеться».

Серед інших об’єктів, про які глядачам розповідають учасники проєкту «Хащі»: будівлі шкіл Лохвицького земства в стилі українського архітектурного модерну Опанаса Сластіона, село Біївці в якому народився поет Василь Симоненко.

Та долина, на якій розташована криничка Параскеви П’ятниці — це місце відоме тим, що впродовж кількох століть на 10-й тиждень після Великодня на долині збиралися понад 5 тисяч людей.

Тут відбувся ярмарок та вночі співали обрядові пісні. Цю традицію знищила радянська влада у 20-х роках.

 

 

колорит, історія, села

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.