ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 14.03


Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроект, який скасовує "правки Лозового"

Комітет Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити законопроект №7547 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України.

Цей законопроект скасовує так звані ''правки Лозового'' і його винесуть на голосування в четвер, 15 березня.

 

За задумом авторів, норма про те, що всі експертизи в розслідуваннях мають призначатися виключно через суд, яка мала набрати чинності 15 березня, збережеться виключно для економічних та службових злочинів.

Водночас, за словами учасників обговорення, це стосується і передбачених ''правками Лозового'' змін у термінах розслідування.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада проголосувала президентський законопроект про судову реформу. Серед пропонованих змін були поправки депутата від Радикальної партії Андрія Лозового. Він, зокрема, запропонував відраховувати час, відведений для розслідування кримінальних проваджень, від моменту реєстрації злочину у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (нині – від моменту оголошення підозри). Також нардеп запропонував обмежити загальний строк, відведений на розслідування, до 6 місяців. Із критикою прийнятих змін виступили правники та колеги нардепа. 

Сам Андрій Лозовий каже: суть його правки - дозволити оскаржувати необґрунтовані звинувачення й припинити затягування справ у судах.

Начальник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк застеріг, що через ці правки будуть закриті всі нерозслідувані справи, які стосуються злочинів часів Майдану. Він також зауважив, що у змінах, пропонованих Лозовим, відсутні перехідні положення, які б регламентували дію нових норм щодо вже існуючих розслідувань.

В Конституції прописано: якщо зміни до закону пом’якшують відповідальність підозрюваного – закон має зворотну дію. І це стосується лише Кримінального кодексу. Однак практика Європейського суду говорить, що і процесуальні зміни, тобто зміни до КПК, у випадку пом’якшення відповідальності також можуть мати зворотну дію. Навіть якщо цю практику не брати до уваги – в законі немає перехідних положень, в яких треба було б прописати, що нові норми КПК застосовуються з моменту вступу закону в дію. Однак цього немає. А в законі написано, що строки на розслідування течуть не з моменту оголошення про підозру, а з моменту реєстрації злочину в Єдиному реєстрі досудових розслідувань

сказав начальник ДСР.

Національне антикорупційне бюро закликало Президента ветувати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які можуть паралізувати роботу органів досудового розслідування.

 Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав "правки Лозового" до КПК "шкідливими, якщо не злочинними".

 

 

смерть, закон, парламент, поховання, суд

За темою:

  • Помер керівник полтавського народного хору "Калина"
  • Під час пожежі у багатоповерхівці загинув чоловік
  • Зниклого співробітника ДСНС знайшли мертвим
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.