ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 14.10


Контроль забудов у Полтаві замість ДАБІ здійснюватиме ДІМ

Через ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції, інспектори не можуть зупинити забудову. Здійснювати контроль інспектори зможуть після початку роботи нової Державної інспекції містобудування України.

ДІМ уже створили як юридичну особу, але наразі працюють над створенням територіальних органів та набором працівників.

У Полтавській області цей орган ще не почав працювати, отже незаконну забудову за Кадетським корпусом у Полтаві інспектори припинити не можуть. Про це повідомили у ДАБІ на інформаційний запит ЗМІСТу.

Натомість у ДАБІ кажуть, що захистом об’єктів культурної спадщини займаються органи охорони обласних та міських державних адміністрацій. Крім того, ці органи погоджують проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в межах історичних ареалів.

На початку липня працівники Міністерства культури та інформаційної політики визнали будівництво за Кадетським корпусом незаконним. Після візуального обстеження стану будівництва на вул. Соборності, 40 винесли припис. Відповідно до документа, який надав ЗМІСТу голова ГО SavePoltava Віктор Трофименко, приватна виробничо-комерційна фірма «МАЛЬВА» повинна була:

  • негайно припинити проведення будь-яких будівельних робіт на об’єкті;
  • узгодити діяльність згідно з законодавством;
  • надати пояснення щодо фактів порушення законодавства про охорону культурної спадщини та копії дозвільної та проєктної документації.

Попри це, будівництво за Кадетським продовжується. Зупинити його мають повноваження працівники ДАБІ, але цю інспекцію реформують. Приїзд інспекторів до Полтави очікували влітку 2020 року, але тепер необхідно, щоб ДІМ запрацював у Полтавській області. Фахівці нової інспекції зможуть наглядати та контролювати будівництво.

Пояснимо, йдеться про зведення другого поверху офісу за Кадетським корпусом, що суперечить паспорту об’єкту і порушує дозволи Мінкультури.

ЗМІСТ писав про наміри фірми «Мальва» зводити офіс за Кадетським стало відомо ще у 2017 році – тоді на розгляд депутатів ПМР подали проєкт будівництва 5-поверхівки та через розголос у ЗМІ питання зняли з розгляду. Потім фірма внесла зміни й почала планувати будівництво 1-поверхового офісу з підземним паркінгом. Проєкт значився як «Реконструкція нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом».

З документів, наданих ГО SavePoltava, Міністерство культури України погодило історико-містобудівне обґрунтування реконструкції. У частині обмеження максимальної загальної висоти реконструйованих об’єктів на рівні +9 метрів від землі. Наразі за Кадетським корпусом будують вищу споруду, аніж мали.

І попри це,  те, що зараз будують поблизу Кадетського точно відрізняється від паспорта об’єкта, який надавала «Мальва» на початку будівництва. Цьогоріч, 10 червня, відбулася виїзна нарада з питання обстеження земельної ділянки по вул. Соборності, 40. Тоді зафіксували факт порушення – будівництво другого поверху споруди, що не передбачено проєктом. Відповідних документів, що дозволяють проводити зміни на об’єкті членам наради не представили.

Також поліція відкрила кримінальне провадження за зверненням Полтавської міської ради, а тепер матеріали в повному обсязі передані прокуратурі.

забудова, ДІМ, контроль

За темою:

  • Облрада не дозволила будівництво нової багатоповерхівки в історичному центрі Полтави
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.