ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 10.07


Контрольні та дозвільні функції у сфері будівництва ДАБІ передають "на місця"

Під час колегії управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації полтавські архітектори розглянули зміни в законодавстві у сфері містобудівної діяльності, які вступили в силу з 10 червня.

Крім популярних гасел щодо запобігання корупції, на колегії обговорили стан  пілотного проекту з оцінювання доступності виборчих дільниць в області для запровадження безбар’єрного середовища в закладах соціальної сфери.

Головний спеціаліст відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру Управління Оксана Хохлова розповіла про Постанову Кабміну щодо улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення, без обов’язкового отримання не це дозвільних документів.

Окрім того, після закінчення будівництва такі об’єкти не підлягають прийняттю в експлуатацію.

Вищевказані заходи направлені на спрощення процедури забезпечення об’єктів архітектурною доступністю, повідомила прес-служба ОДА.

Головне питання сьогодні — ті значні зміни в законодавстві, які пов’язані з новим порядком надання містобудівних умов та обмежень. Суттєво спрощується процедура їхнього отримання — відмінено категорії складності та передаються на місця повноваження по введенню в експлуатацію об’єктів зі значними наслідками

підкреслив  Голова колегії Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Панков.

Архітектори вбачають у цьому як плюси, так і мінуси.

З минулого року, як і в усіх галузях у державі, децентралізація відбувається й у сфері архітектурно-будівельного контролю. Передаються повноваження за контролем і будівництвом на місцевий рівень. Дотепер територіальним органом виконавчої влади була інспекція, а невдовзі стане виконком.

На сьогодні подібні зміни випробовують у трьох органах місцевого самоврядування: Лубнах, Горішніх Плавнях і Зінькові. Їм не потрібно возити документи по індивідуальній забудові до Полтавського ЦНАПу, а достатньо надати їх у місцевий.

Також встановлюються жорсткі терміни з надання дозволів — інспектор несе відповідальність за вчасність та повинен перевірити повноту й достовірність вказаних даних, і лише після цього зареєструвати чи, в разі порушень, відмовити.

Посадовець зазначив, основна складність у тому, що до 2007 року подібні інспекції у складі виконкомів на місцях мали приміщення, меблі, техніку, кадри, а тепер усе доведеться створювати заново.

законодавчі зміни, ДАБІ, засідання колегії управління містобудування та архітектури, Полтава

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.