ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 27.07


Полтавцям доступне безкоштовне лікування від гепатиту С

Щороку від ускладнень хронічних вірусних гепатитів помирає 350 тисяч осіб. В Україні за оцінками експертів до 5 % населення інфіковано вірусом гепатиту С та від 1 до 2,5 % - вірусом гепатиту В.

Під медичним наглядом перебуває лише незначна частина інфікованих. Більшість людей навіть не здогадуються про свою хворобу, а тому не отримують належного лікування.

У Полтавській області перебувають на обліку з приводу хронічного вірусного гепатиту С 2672 особи, носіями HCV Agє 2262 особи. Це означає, що у лікарів спостерігається з приводу гепатиту С менше 5 тисяч пацієнтів.

А із гепатитом В на обліку перебувають 766 людей, HBc Ag виявили у 2195 осіб. Ускладнення у вигляді цирозу печінки у 165 людей. Також на обліку перебувають і діти: з гепатитом В – 9 осіб, гепатитом С – 10 осіб.

Під час брифінгу в ОКІА «Новини Полтавщини» полтавців закликали проходити тестування. Люди зазвичай думають, що не хворі на гепатит В чи С, бо з самого початку хвороба проходить безсимптомно:

Більшість думає, що лікування гепатиту В і С дороговартісне та не по кишені для пересічного полтавця, але це не так. Наразі Міністерство охорони здоров’я поставило за мету інформувати громадян про гепатити. Це все задля того, аби вони знали, що лікування здійснюється за державні кошти.

Зараз закуплена достатня кількість сучасного лікування від гепатитів В і С.

За оціночними статистичними даними в Україні повинно бути 1 млн 300 тисяч хворих на гепатит С, і близько 600 тисяч на гепатит В. А під медичним спостереженням знаходиться 90 тисяч підтверджених хворих на гепатит С та всього 18,5 тисяч хворих з гепатитом В.

Аналогічна ситуація спостерігається і у Полтавській області: під спостереженням знаходяться лише 5 тисяч людей. Хоча за даними науковців це повинно бути 5% від населення території.

Якщо населення Полтавської області складає 1 млн 300 тисяч осіб, то хворих має бути понад 60 тисяч — дуже багато випадків не діагностовано. Люди, які мають гепатити не лікуються, поширюють інфекцію, хоча зараз є всі можливості для лікування таких хворих.

Консультант БО «Світло надії» Сергій Жук зазначив: зараз у кожному лікувальному закладі можна пройти тестування і отримати належне лікування:

«Ми поширюємо серед людей інформацію, плакати, на який вказано, що тут можна пройти тестування на ВІЛ та гепатити. Станом на сьогодні 10 118 схем лікування наявні у Полтаві для лікування людей хворих на гепатит. Це означає, що від гепатиту можна вилікувати 10 тисяч людей. Але люди не йдуть і не отримують безкоштовне лікування. Ліки досить не дешеві. Люди вважають, що в них немає доступу до безкоштовних ліків, але він є! У Полтавські області на базі Обласної клінічної лікарні знаходиться майже тисяча схем, а пролікувалися лише 400 осіб, 600 ще залишилося. Для того, аби дізнатися чи маєте ви вірус гепатиту С можна звернутися до сімейного лікаря. За допомогою експрес-тесту за 15 хвилин ви вже будете знати цю інформацію. І далі лікування іде по протоколу. Він сьогодні максимально спрощений. Тестування у сімейного лікаря, направлення до лікаря-інфекціоніста в тій лікарні, де ви підписували контракт, далі призначається лікування і людина починає амбулаторно лікуватися в тому разі, якщо це не занедбаний випадок гепатиту С. Якщо лікар у вашій лікарні сказав, що таких тестів у них немає, то звертайтеся до БО «Світло надії» чи до «Полтавського центру громадського здоров’я».

Полтавців закликали пройти тести, які наявні у будь-якій лікарні або у вашого сімейного лікаря та дізнатися чи не є ви носієм гепатиту С чи ВІЛу. Адже ці тести вже закуплені за державний бюджет.

Спікери наголосили, що якщо виявити гепатит В чи С на ранній стадії, то його лікування триває всього від 3 до 6 місяців і воно абсолютно безкоштовне для всіх громадян.

Раніше лікування від гепатиту С тривало понад рік і ті препарати, які люди закупляли за власний кошт, були більш токсичні. Зараз лікарські препарати більш адаптовані та не викликають побічних реакцій і протягом короткого проміжку часу – від 3 до 6 місяців до 95% хворих виліковуються.

Лікування доступне та наявне. А ті, хто не хоче звертатися до сімейного лікаря, то можуть піти до лікарні та відвідати кабінет довіри, де працюють інфекціоністи. Це стосується сільської місцевості для не розголошення.

Після тестування і отримання результату хворого, заявка потрапляє до Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні, де зберігаються ліки, які потім направляються за заявкою районних інфекціоністів для лікування пацієнтів.

Гепатит B і C — два основних типи з п’яти різних інфекцій гепатиту — є причиною 95% всіх випадків смерті від гепатиту.  

28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом. Протягом серпня на Полтавщині триватиме місячник інформування населення про профілактику гепатитів.

“Будемо долучатись до інформаційної кампанії. Маємо готові інформаційні друковані матеріали, які підготовлені Центром громадського здоров’я, про лікування та профілактику гепатитів. Протягом місячника передбачено перелік заходів: виступи на телебаченні, радіо, публікації на сайтах, друкованих ЗМІ, соцмережах на тему гепатитів. Людям потрібно переконатись, що гепатит – не вирок, від нього можна вилікуватись і жити повноцінним життям”, – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко.

 

  Гепатити –  захворювання печінки запального характеру вірусного походження. Найбільш поширені вірусні гепатити А, В, С.

Гепатит А (хвороба Боткіна) вважається хворобою брудних рук. Інфікуватися вірусом гепатиту А можна при вживанні забруднених продуктів.

Гепатит В “підходпити” можна в тату- чи манікюрному салоні, під час пірсингу, голковколювання або лікування у стоматолога, в ході операцій та інших медичних процедур, пов’язаних з ін’єкціями. Передається від матері до дитини та статевим шляхом. У хронічній стадії призводить до розвитку цирозу та раку печінки.

Гепатит С називають “ніжним убивцею” за його тривалу безсимптомність та агресивність. За 10-30 років він призводить до серйозних порушень печінки, включаючи цироз, печінкову недостатність, рак. Передається при безпосередньому контакті з інфікованою кров’ю, через шприци та голки, прилади татуювання, пірсингу.

 

гепатит

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.