ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 01.05


Кредиторська заборгованість полтавського аеропорту перевалила за мільйон

Через війну аеропорт "Полтава" припинив свою основну діяльність у лютому минулого року. За результатами господарської діяльності збиток підприємства у 2022 році становив 370 тисяч гривень. А станом на 1 квітня цього року сума кредиторської заборгованості становить вже понад мільйон. 

 

Про це повідомила начальниця Управління інфраструктури Полтавської ОВА Світлана Лоскот під час апаратної наради 1 травня.

"За результатами господарської діяльності збиток підприємства у 2022 році становив 370 тисяч гривень. Станом на 1 квітня 2023 року сума кредиторської заборгованості становить вже понад 1 млн грн. А саме з оплати послуг енергопостачання, водопостачання, податок на землю. Через значний обсяг споживання електроенергії, що пов’язаних з обігрівом приміщення аеровокзалу виникла заборгованість за сплату послуг із постачання електричної енергії. Заборгованість за спожиту електроенергію минулого року на суму майже 1,2 млн грн вдалося погасати рахунком коштів резервного фонду", – зазначила Світлана Лоскот.

На 1 квітня 2023 року аеропорт "Полтава" також має заборгованість 408 тисяч гривень за несплату земельного податку. Його потрібно погасити до 10 травня, аби рахунки підприємства не арештували. 

"Після зазначеної дати державна податкова служба здійснить арешт рахунків, що призведе до повної зупинки фінансово-господарської діяльності підприємства. На цей час нараховувати кошти за сплату податку на землю до бюджету підприємство фактичної змоги немає. Коштів, які надходять на рахунки підприємства, недостатньо для сплати земельного податку", – повідомила начальниця Управління інфраструктури.

За її словами, питання про звільнення від земельного податку розглядали на профільній комісії та сесії Полтавської обласної ради. Депутати вирішили звернутись до Полтавської міської ради з проханням надати пільги комунальному підприємству на сплату земельного податку на 2023 рік.

"Звернення Полтавською міською територіальною громадою розглянуто та надано відповідь, що відповідно до ст. 12 податкового кодексу, міські ради приймають рішення про встановлення місцевих податків до 15 липня року, що передує бюджетному періоду в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків. Протягом 2021-22 років у визначені терміни аеропорт "Полтава" неодноразово звертався із заявами до Полтавської міської територіальної громади щодо прийняття рішення про надання 100% пільги на сплату земельного податку. Тому відмови в частині недотримання аеропортом "Полтава" строків звернення до Полтавської міської ТГ є безпідставними і такими, що не відповідають дійсності та не вирішують питання по суті", – вважає Світлана Лоскот.

Начальниця Управління інфраструктури Полтавської ОВА  додала, що стовідсоткова пільга на сплату земельного податку необхідна для функціонування єдиного в області аеропорту цивільної авіації. Звільнення від податку за землю дозволить підприємству здійснювати авіаційні перевезення після завершення воєнного стану.

податки, влада, гроші, аеропорт, борги

За темою:

  • Втрати бюджету: полтавці обговорюють перереєстрацію мережі "Аврора" до Опішні
  • Цьогоріч на Полтавщині вже зібрали майже три мільярди ПДВ
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.