ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 22.06


Кременчуцька вишивальниця стала рекордсменкою України

76-річна жителька Кременчука Тетяна Мкртчян, стала рекордсменкою України. Національний рекорд оголосили 21 червня 2021 року у Кременчуці на виставці вишитих нею картин.

Жінку визнали найкращою в номінації «Найбільша площа вишитих хрестиком картин власноруч однією людиною» (категорія «Мистецтво»).

Загальна площа картин вишивальниці – 23,84 кв.м, а це – майже 6 мільйонів вишитих хрестиків.

Тетяна вишиває нитками зі старих речей. Хрестики рахує сама, вишиває на різну тематику, але картини на релігійну тему даються їй найкраще. Нині мисткиня скаржиться на поганий зір та біль у руках, але своє хобі покидати не планує. Шкодує, що немає послідовників.

Додаткові подробиці розповіла представниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова про життєвий шлях майстрині:

«За 15 років рукоділля вона вишила величезну кількість картин, які зараз знаходяться у приватних колекціях України і світу. Майже все своє трудове життя вона працювала на автобудівному заводі КрАЗ. Разом із чоловіком виховала трьох дітей, а з ними й трьох внуків. І вже на заслуженому відпочинку почала захоплюватися мереженням заполоччю. Її рукотворні картини вражають своїми яскравими фарбами та дивовижними сюжетами».

120 вишитих картин Тетяни Мкртчян наразі представлено на авторській виставці «Перлина вишиваного світу» у центральній залі міської бібліотеки Кременчука за адресою вулиця Соборна 9/16.  

 

рекорд, вишивка

За темою:

  • На Полтавщині зафіксували новий температурний рекорд
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.