ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 09.01


Кременчуцьку медсестру залишили під арештом

Апеляційний суд Києва 8 січня залишив під цілодобовим домашнім арештом підозрювану у справі вбивства журналіста Павла Шеремета кременчужанку Яну Дугарь.

Вона буде перебувати під домашнім арештом у Києві, пише «Громадське».

Суд скасував ухвалу суду першої інстанції про цілодобовий домашній арешт підозрюваної за місцем прописки в Новомосковську на Дніпропетровщині.

Водночас суд не задовольнив вимогу захисту відпустити Яну Дугарь на поруки, а відправив її під цілодобовий домашній арешт у Києві — вона житиме у квартирі своєї поручительки, колишньої депутатки Оксани Корчинської.

Прокурори виступали проти пом'якшення запобіжного заходу. Під час судового засідання Яна Дугарь заявила, що не залишала свою військову частину на Донеччині в липні 2016 року, як про це заявляє слідство. Водночас вона підтвердила, що залишала без попередження частину в 2019 році.

Суд відмовив захисту в допиті солдатів-свідків, які були пораненими та перебували на лікуванні в частині Дугарь з 17 по 20 липня 2016 року.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва — убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. 

Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків). 

13 грудня суд обрав запобіжний захід підозрюваній Яні Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту. Юлію Кузьменко а Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці.

Нагадаємо, слідство вважає, що  Яна провела розвідку щодо наявності камер відеонагляду навколо помешкання Шеремета.  

Відомо, що Яна Дугарь навчалася в Полтаві в Українській медичній стоматологічній академії. У 2013 році Яну зарахували на спеціальність «Лікувальна справа». Деякі ЗМІ повідомляють, що Яна народилася у Кременчуцькому районі.

Зі службової характеристики Яни Дугарь відомо, що вона почала військову службу за контрактом 3 червня 2016 року.

З цього часу до 28 липня 2016 року перебувала на посаді операційної сестри хірургічного відділення військової частини А0233, з 28 липня 2016 по 21 травня 2018 - на посаді медичної сестри хірургічного відділення.

Далі Яна виключили зі списків частини і відправили проходити службу до 25 окремої повітрянодесантної бригади високомобільних десантних військ ЗСУ.

вбивство, Павло Шеремет

За темою:

  • Вбивство у тирі: обвинувачена каже, що хотіла скоїти самогубство
  • Одна кременчужанка зарізала іншу
  • Полтавці вийдуть на акцію щодо вбивства журналіста Павла Шеремета
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.