ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 28.01


На Полтавщині вимагають зменшення тарифів на опалення

На лівому березі Дніпра мешканці сплачують «Полтаватеплоенерго» приблизно на 150 гривень більше, ніж мешканці сплачують на правому березі, де місто опалює «Кременчуктеплоенерго».

Обласна рада запропонувала Кременчуку взяти в оренду потужності обласного теплоенерго, пише «Полтавщина».

На 21-й позачерговій сесії Полтавської облради депутати 43-ма голосами прийняли рішення «Про передачу структурного підрозділу „Кременчуцька ТЕЦ“ ПОКВПТГ „Полтаватеплоенерг“ в оренду». Ще одне питання «Про встановлення до застосування Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства „Полтаватеплоенерго“ тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано» взагалі зняли з порядку денного.

Це рішення на своїй сторінці у Facebook пояснив голова Полтавської облради Олександр Біленький:

— Запропонували Кременчуцькій владі взяти на себе відповідальність за тарифи на тепло в місті. У порядку було лише 2 питання, обидва стосувалися ситуації з опаленням у Кременчуці. Це наш варіант для міської влади Кременчука, які закидали «Полтаватеплоенерго» та нам, обласній владі, ніби тариф на опалення в місті завищений. Ми запропонували Кременчуцькій міській раді взяти в оренду потужності «Полтаватеплоенерго» у себе в місті та розв’язати проблему так, як вони це бачать. Від нас – максимальна допомога та сприяння. Власне, так було завжди. Обласна влада зі свого боку ще у 2022 році спрямувала близько 130 млн грн, щоб уникнути колапсу, 100 млн надав уряд. І опалювальний сезон у Кременчуці розпочався вчасно.

З початку наступного тижня створимо робочу групу з тарифоутворення. До неї ввійдуть представники кременчуцької влади, обласних комунальних підприємств, депутати обласної ради, фахівці з енергетики та юристи. Уважаю, питання має віджити себе в політичній площині, а всі сторони мають працювати над робочим механізмом. Головне – обидва береги Кременчука, кожний будинок міста, мають бути з теплом! Чекаємо ініціативи від колег із міста на Дніпрі.

Щодо суті претензій до обласної влади, то їх раніше висловив Кременчуцький міський голова Віталій Малецький:

— Та частина Кременчука, де послуги опалення надає підприємство «Теплоенего» Кременчуцької міської ради, сплачує за опалення за старим (не підвищеним тарифом), а підприємці у вбудованих приміщеннях сплачують лише за фактично спожите тепло за лічильником. А та частина Кременчука, де послуги опалення надає підприємство «Полтаватеплоенерго» Полтавської обласної ради, сплачує за тепло за збільшеним двоставковим тарифом і одна з частин тарифу буде сплачуватись навіть влітку. А підприємці у вбудованих приміщеннях будуть платити тисячі за тепло весь рік, навіть якщо на їх лічильнику нульове споживання.

Переконаний, що це незаконно та потребує невідкладного вирішення Полтавською обласною радою.

Якщо зовсім коротко, то після знищення Кременчуцької ТЕЦ внаслідок ворожих ракетних ударів, обласна рада стала власником теплогенеруючого обладнання Кременчуцької ТЕЦ. Опалювати лівобережну частину Кременчка стало «Полтаватеплоенерго», яке нараховує тарифи на підставі рішення Полтавської облради від 30 вересня 2022 року.

Вони на 7-8% є вищими, ніж тарифи міського теплоенерго. Різниця для, наприклад, власника двокімнатної квартири може складати 150 грн.

Проблему можна порівняти із ситуацією, коли одні мешканці будинків бачать, що у сусідів є світло, а у них відсутнє. Це генерує скарги до обленерго. У випадку з опаленням у Кременчуці, то одна частина мешканців не розуміє, чому вони почали сплачувати більше, ніж до війни, а інша частина залишилася на старих тарифах.

Насамкінець додамо, що навряд Кременчуцька міськрада погодиться взяти в оренду енергогенеруючий майновий комплекс, щоб зменшити тарифи до рівня правого берега, бо у таких випадках ініціатива завжди йде знизу, а не зверху, як у випадку з рішенням облради.

комуналка, ТЕЦ, Кременчук

За темою:

  • 15 млн гривень з бюджету і "Полтававодоканал" готовий відновити нормальне водопостачання
  • Власникам житла, які прихистили переселенців, компенсують оплату комунпослуг
  • "Міськсвітло" заощадило 1,2 млн гривень на обслуговуванні системи спостереження
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.