ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 03.02


Художню виставку присвятили архітектурному серцю Полтави. ФОТО

У Полтавському художньому музеї ім. М. Ярошенка відкрилася виставка художніх творів, що зображують серце Полтави - архітектурний ансамбль Круглої площі

В експозиції представлені загалом 80 художніх творів, виконаних в різних техніках.

Серед них 72 великі авторські картини: тут ніжні пастельні твори Лариси Лукаш, Анатолія Лавренка  та Віктора Шершня,  невагомі акварелі Марини Рожнятовської, і картини, виконані олійними фарбами – яскраві фантазійні пензля Юлії Мохірєвої, реалістичні Дениса Городецького, строгі літографії Володимира Попенка, та вісім малих малюнків Дениса Зозулі.

 Окрім того, на окремих планшетах представлені тридцять старих листівок з видами Полтави кінця ХІХ  – початку ХХ століть. Всі твори об'єднані єдиною темою: вони зображують архітектуру та види Круглої площі Полтави.

Але є ще дещо спільне в усіх експонатів: вони належать до приватної колекції мецената Олега Денисенка. Народившись у Харкові та проживши більшу частину життя в Сумах, Олег вже понад десять років мешкає в Полтаві. Розповідає, що побачив наше місто і закохався в нього.

Пару років тому у нас був пленер "Несподівана Полтава". Всі художники обирали місця самостійно. Але концептуально пленер розбігся по всьому місту – окрім назви роботи нічого не об'єднувало. Та й, власне, несподіваної Полтави там було дуже мело – в основному всі пішли по якимось пам'яткам. На базі цього у мене роки з півтори тому виникла ідея обрати єдине місце і запропонувати художникам представити його в різних техніках

– розповів Олег Денисенко.

З десяти запрошених художників вісім пристали на пропозицію Олега. Варто зазначити, що всі роботи, які представлені на виставці, Олег викупив – він, власне, виступав спонсором  ідеї виставки. Колекція Олега Денисенка складається з близько двох тисяч художніх творів – всі належать авторству виключно полтавських митців. 

Кругла площа, Олег Денисенко, художній музей, виставка

За темою:

  • Полтавців запрошують на виставку-мальовку
  • У Полтаві до Дня міста продемонстрували нову комунальну техніку
  • У Полтаві презентують виставку картин "Станція 45"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.