ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:56 25.03


Крюківський міст через Дніпро відкрили 146 років тому

146 років тому - 25 березня 1872-го - відбулося урочисте відкриття та освячення залізничного моста через Дніпро в Кременчуці. Його кам'яні дореволюційні бики тримають міст і до цього дня.

Проектував та керував будівництвом моста талановитий інженер і підприємець Аманд Струве (на фото).

Металевий міст у Кременчуці складався з 22 залізних ферм, що спираються на два кам'яні устої по обох берегах річки і річкових биках, заснованих на кесонах. Довжина моста — 962 метри. Підстави биків і берегових устоїв опущені до скельного грунту. Рейки були укладені на поперечні балки ферм, а для проїзду гужового транспорту був зроблений настил із дощок.

Міністерство шляхів сполучення царської Росії вважало, що будівництво займе не менше трьох років, але Струве закінчив міст на рік раніше терміну, заощадивши казні майже мільйон тогочасних рублів. Після введення в експлуатацію моста через Дніпро і закінчення будівництва сполучної гілки Крюків — Кременчук залізничне сполучення зв'язало Харків із Одесою та Миколаєвом. Вантажам середньої смуги Росії відкрився доступ до чорноморських портів.

Під час другої світової війни міст було знищено. 9 липня 1941 року в результаті прицільного бомбардування німецький літак зруйнував 88-метрову ферму. А після війни, 21 грудня 1949 року, було введено в експлуатацію відновлений залізнично-автомобільний міст через Дніпро, який з'єднав центральну частину міста Кремечук і Крюків. Ця подія була присвячена на честь дня народження Йосипа Сталіна.

 

історія, міст, дата, Кременчук

За темою:

  • У Кременчуці заборонили рух транспорту через міст під час повітряної тривоги
  • Крюківський міст перекриватимуть на час повітряних тривог
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.