ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:40 29.05

P


КТ чи МРТ: який вид діагностики підходить для обстеження легенів

Магнітно-резонансна томографія виконує сканування за допомогою електромагнітного поля та радіочастотного випромінювання. Робота комп’ютерної томографії заснована на застосуванні рентгенівських променів. Вибір методу діагностики полягає у тім, як ті чи інші промені відбиваються від тканин щільної чи м’якої структури. 

 

Призначення лікарем КТ легенів

Лише спеціаліст може визначити, який із методів діагностики підходить при конкретних патологіях, проблемах, хворобах чи відхиленнях. Пацієнтам призначається КТ легень в Оксфорд Медікалі в таких випадках:

 • підозра на туберкульоз легенів чи наявність пневмонії;
 • робота пацієнта у складних умовах, а саме — контактування з канцерогенами;
 • підозра на рак;
 • пацієнт має великий стаж паління, зокрема й пасивного.

Особливість КТ у тому, що цей метод краще підходить для обстеження тканин зі щільною структурою. Легені ж мають м’які тканини, саме тому для діагностики часто призначають КТ з контрастом. Контрастна речовина, що містить йод, допомагає отримувати якісні комп’ютерні зображення. Такий підхід дозволяє:

 • якісно оцінювати структуру та стан судин легенів;
 • отримувати результативну візуалізацію патологічних змін у бронхах і легенях із визначенням масштабу ураження та точною локалізацією. 

Багатошарове сканування із завантаженням на комп’ютер всіх отриманих знімків є ефективним методом обстеження. Залежно від діагностичної цілі та конкретних показань стану пацієнта лікар може призначити МРТ або КТ. 

Переваги КТ легенів

МРТ переважно призначається для обстеження серця, судин чи м’яких тканин, розташованих у грудній порожнині. КТ краще підходить для візуалізації простору легенів. Висока роздільна здатність знімків комп’ютерної томографії дозволяє якісно виявляти аномалії та пухлини.

Додаткова перевага КТ полягає у високій швидкості проведення діагностичної процедури. Це робить комп’ютерну томографію легенів зручним і результативним інструментом, який також є безболісним та комфортним для пацієнтів.

здоров'я, медицина, КТ, МРТ

За темою:

 • 3D-моделювання і алоостеопластика: у Полтаві провели унікальну операцію
 • Полтавка отримала інвалідизацію після "лікування" в клініці Шкіряка
 • Суд досліджує докази у справах фельдшерів щодо скасування доган
 • Топ-5 за тиждень :
  Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.