ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 25.05


Кукоби не буде: Полтава має три місяці на перейменування вулиці

Полтавська міська рада має 90 днів на перейменування вулиці імені Анатолія Кукоби – інакше це зробить військова адміністрація.

 

Закон "Про декомунізацію" передбачає перейменування вулиці Анатолія Кукоби, бо він був партійним керівником за радянських часів. Родина ексмера Полтави попросила лишити назву вулиці, а міська влада з цим погодилася, попри незаконність цього рішення, повідомляє Зміст.

Наразі на перейменування вулиці Полтавська міська рада має 90 днів. Якщо й за пів року назва не зміниться, то Полтавська обласна військова адміністрація втрутиться у процес й  самостійно змінить назву. Про це розповів начальник ОВА Дмитро Лунін:

"Я не розумію, про що ми говоримо. Це те ж саме, що й слухати російські пісні. З пам’ятниками теж саме. Це має бути рішення депутатів і їхня відповідальність. Карпов повинен цим питанням зайнятися, він має це організувати і зробити. Пан Біленький же може це зробити в обласній раді, може організувати 84 депутати і ухвалити рішення. По цій вулиці по конкурсу ж проголосувала громада,  а значить треба змінити склад комісії з питань перейменування. Не за те наші хлопці і дівчата боронять країну, щоби ми не могли ухвалити такі швидкі рішення".

За Законом України "Про декомунізацію" вулиця Кукоби у Полтаві підлягає перейменуванню та увійшла до другого списку на перейменування. Серед місцевих жителів раніше уже провели опитування, де більшість проголосували за варіант - Подільська. Полтавська міська рада відмовилася виконувати закон, тому тепер перейменуванням займатиметься Полтавська обласна військова адміністрація.

Проте після того, коли полтавці вже обрали нову назву вулиці, родина колишнього міського голови Полтави Анатолія Кукоби звернулася з проханням зупинити процес перейменування цієї вулиці. Попри норми закону, її таки виключили з переліку вулиць другої черги та тимчасово призупинили процес перейменування.

19 травня під час сесії Полтавської міської ради депутатам запропонували повернути на перейменування вулицю Кукоби, яку раніше виключили з переліку на прохання рідних. Депутати не знайшли голосів для цього рішення.

декомунізація, історія, закон, Анатолій Кукоба, влада, ОВА

За темою:

  • Під Полтавою у період нересту риби затримали браконьєра
  • На Полтавщині виявили браконьєра з 150 кілограмами риби
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.