ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:37 18.01


Кульчинський: Маю сумніви, що міська рада дасть землю під пам'ятник Мазепі

Ініціатор появи у Полтаві пам'ятника гетьману Івану Мазепі, керівник полтавської "Просвіти" Микола Кульчинський сподівається, що монумент таки встановлять цього року, однак сумнівається, що ця міськрада виділить землю.

Микола Кульчинський, голова обласного осередку "Просвіти", народний депутат України кількох скликань, розповів кореспонденту видання Poltava365.com про перспективи виділення земельної ділянки під уже створений пам'ятник Мазепі:

Я втомився від цієї історії, маю сумніви щодо того, чи зможе нинішній склад міської ради прийняти рішення про відведення земельної ділянки під пам'ятник. Але одночасно сподіваюся, що все-таки монумент з'явиться у Полтаві.

Кульчинський сподівається, що голова облдержадміністрації Валерій Головко виконає дану ним обіцянку встановити пам'ятник, а міський голова Мамай змінить свою позицію.

На цю тему я мав неодноразові розмови із головним архітектором міста Вадимом Вадимовим, начальником управління капбудівництва міста Володимиром Годнею. Всі кажуть "да-да-да", а коли буде результат – ніхто не знає. Але Валерій Головко пообіцяв мені, що роботи з безпосереднього встановлення пам'ятника проконтролює і, якщо потрібно, профінансує особисто. Проте перепоною на цьому шляху стають стоси документів і позиція мера Олександра Мамая, який ніяк не може виправдати своє козацьке прізвище.

Його слова доповнює керівник народної ради Майдану Іван Мінак:

Існує дозвіл на підготовчі роботи в районі Соборного майдану від міської Інспекції з благоустрою. Є відповідний дозвіл із Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Але ми говоримо про історичну зону Полтави і колізію в законодавстві. На даний момент замовником спорудження пам'ятника Мазепі є управління капітального будівництва міськвиконкому, інвестором – полтавська "Просвіта", яка дарує його громаді міста. Для його встановлення необхідно перенести кілька маленьких ялинок і виконати земляні роботи під фундамент, але перепона – відсутність остаточних дозволів.

Пам'ятник, за проектом, буде знаходитися зліва від Свято-Успенського собору і дивитиметься в бік вулиці Жовтневої.

Довідка

Ще у 2009 році з нагоди відзначення 300-річчя Полтавської битви Президент України Віктор Ющенко видав указ, у якому, серед іншого, йшлося про встановлення в Полтаві пам'ятника Мазепі. Скульптуру створили у київському мистецько-виробничому комбінаті "Художник" завдяки пожертвам людей з усієї України та з інших країн. На її виготовлення пішло більше 1,3 мільйона гривень. Пам’ятник із бронзи, висотою 3.2 метри, вагою 2.5 тони, являє собою фігуру Івана Мазепи із булавою, який сидить у гетьманському кріслі. Автори твору монументального мистецтва – скульптор Микола Білик і архітектор Віктор Шевченко. 14 жовтня 2015 року, на честь Покрови і Дня українського козацтва, скульптуру на добу встановили на тому місці, де приблизно вона знаходитиметеся у Полтаві.

Анна СОЛТОВСЬКА

Мазепа, Кульчинський, пам'ятник, Мамай, Головко, Соборний, Жовтнева

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.