ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 20.10


Купувати долари дозволили без обмежень за певної умови

Полтавці матимуть можливість купувати долари США за офіційним курсом Нацбанку без обмежень, але за певної умови.

 

Із 21 жовтня Нацбанк у співпраці з банками запроваджує новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ - зберегти міжнародні резерви. Відповідна постанова Правління НБУ від 20 жовтня 2022 року № 222 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" набирає чинності з 21 жовтня 2022 року.

Громадяни отримають можливість купувати долари США за офіційним курсом Національного банку з подальшим їх розміщенням на строковий депозит у банку та обов'язковим зворотним продажем купленої валюти після закінчення строку депозиту за офіційним курсом на день проведення зворотної операції, повідомили у Нацбанку.

Сума і кількість таких вкладів для одного клієнта банку не обмежуються. Відсоткова ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту - від шести місяців із можливістю пролонгації, але без права дострокового розірвання.

За оцінками регулятора, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку.

Банки, зі свого боку, для нівелювання власного валютного ризику зможуть купувати долари США в Національного банку на суму проведення таких депозитних операцій за офіційним курсом та надалі розміщуватимуть придбану валюту на окремому рахунку в НБУ. Банки не матимуть можливості використовувати цю валюту на інші цілі, крім її обов'язкового зворотного продажу Національному банку за актуальним офіційним курсом після закінчення терміну таких валютних депозитів.

Для компенсації банкам витрат від проведення таких операцій Нацбанк нараховуватиме відсотки на валютні залишки на відповідному окремому рахунку в НБУ з виплатою їх у гривні.

Національний банк очікує, що такий інструмент також дасть змогу зв'язати частину структурного профіциту ліквідності в банківській системі, а отже, сприятиме збільшенню конкуренції серед банків за депозити в національній валюті, що відповідно стимулюватиме підвищення відсоткових ставок за гривневими вкладами та поліпшить монетарну трансмісію. Водночас він не матиме негативного впливу на міжнародні резерви, ураховуючи, що цей продукт передбачає зворотний продаж іноземної валюти.

банк, гроші, валюта, депозит

За темою:

  • Прокурори скерували до суду обвинувачення проти Басана
  • Підприємці-боржники за грудень 2022 року сплатили понад 14 мільйонів
  • Роботодавці спрямували до держфондів понад 11 мільярдів єдиного внеску
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.