ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:58 06.03


Легендарного композитора Білаша не взяли до полтавського музучилища через відсутність слуху

Якби Олександр Білаш написав лише одну пісню "Два кольори", то цього було би цілком достатньо, щоб він став і відомим, і популярним. Ця пісня стала справжньою перлиною в Україні...

Видатний український композитор Олександр Білаш народився 6 березня 1931 року в Градизьку на Полтавщині, в музичній сім'ї. Його матір Євдокію Андріївну вважали першою співачкою на сільських сходинах. Батько, Іван Опанасович, грав на балалайці та гітарі. Олександр свій шлях у музиці розпочинав як народний музикант. Він грав на слух, згадував, що "грав не по нотах, а по весіллях" .

В 1946 році юнак вступав до полтавського музучилища, та його не взяли. Відмову пояснили відсутністю слуху в абітурієнта. Потім він рік навчався в Київській музичній вечірній школі, де музику викладали брати Георгій і Платон Майбороди. Розвантажував вагони на вокзалі, підробляв у школах, грав у ресторанах. Поки не вступив до Житомирського музичного училища імені Косенка, клас баяну, де навчався з 1948 по 1952 роки.

В 1957 році закінчив Київську консерваторію (нині Національна музична академія України імені Чайковського) - клас композиції. Викладав теорію музики в Київському педагогічному інституті ім. Горького (нині - Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова).

Олександр Іванович Білаш — найбільш відомий  як автор пісень (їх близько 500). Також він автор романсів, балад, опер, оперет, ораторій і музики до кінофільмів та спектаклів.  Багато його творів здобули всенародну любов. Це, насамперед, "Два кольори", "Ясени", "Треба йти до осені", "Сину, качки летять"... А ще - він автор опер "Гайдамаки" (за твором Т.Г. Шевченка), "Прапороносці", "Балада війни", оперети "Легенда про Київ". Автор 9-ти поетичних збірок.  

Музою для Олександра Івановича була його дружина - Лариса Остапенко - солістка Національної філармонії України.
 


Олена ПОЛЯНІНА

культура, музика, пам'ять, Олександр Білаш, Градизьк

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.