ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 24.10


Ліцеїсти та нацгвардійці спілкувалися в музеї Панаса Мирного

"Щоб дух козацький не згас!" - таку назву мала зустріч, присвячена Дню захисника України, Дню Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, що відбулася в музеї-садибі Панаса Мирного. 

Зустріч ініціювали учителі й учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського, щоби поспілкуватися з воїнами Національної гвардії, привітати їх зі святом.  Зробили це тепло, оригінально, з користю. Місце зустрічі організатори дійства, завідувачка бібліотеки закладу Наталія Граїцька та класний керівник 10-го класу (група ОІФ-32) Катерина Овчарова  вибрали не випадково, адже корифей української прози походив із давнього козацького роду. Усе його життя було віддане служінню ідеалам рідного народу, навіть в останню путь Панаса Мирного проводжали по-козацькому: домовина була накрита китайкою.  

Учні та гвардійці побували на березі мальовничого ставка родини Рудченків, помилувалися дубами, під якими любив відпочивати письменник, зробили  фото на  згадку. Діти вручили бійцям солодкі подарунки, висловивши їм слова щирої вдячності за мирне небо над головами, побажали здоров’я і миру. До присутніх звернувся капелан отець Геннадій. Він говорив про відповідальність у житті за рідну землю, рідну мову, про чистоту помислів і поривань, про любов до України.

А далі  всі разом прослухали цікаву розповідь працівника музею про життя Панаса Мирного та його родини.  Десятикласникам ця екскурсія допомогла поглибити знання про автора роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", який вони наразі вивчають, а гвардійці ніби повернулися в шкільні роки, дізналися багато цікавого про митця, якого називають не тільки "першим симфоністом української прози" (Олесь Гончар), а й великим Українцем. Його подвижницька  праця на благо рідного народу викликає благоговіння й бажання наслідувати. 

Неабиякий захват у котляревців викликала пропозиція екскурсовода зіграти на фортепіано, яке належало дружині Панаса Мирного. Цю почесну місію виконала учениця групи ОІФ-32 Анна Воронченко. 

Вікторія ГАЙДАМАКА

діти, ліцей, зустріч, екскурсія, Панас Мирний, нацгвардія

За темою:

  • Під Полтавою у свято вишиванки розмалювали будинок культури
  • Полтавський Мазепа вкотре увібрався у вишиванку
  • На Великдень комендантська година на Полтавщині діятиме без змін
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.