ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 26.01


Лікар-андролог розповів про таємниці сексуального життя

Ми вирішили дізнатися у фахівця-медика, що турбує українців у ліжку, а також поговорити про сексуальні розлади, зміну статі, гомосексуалізм і вміння користуватися тим, чим тебе нагородила природа.

Уролог-андролог із шістнадцятирічним стажем Богдан Томаш працює в Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського. Щодня через нього проходять десятки людських історій. Пацієнти — чоловіки та сімейні пари розповідають йому про свої проблеми в інтимній сфері. Він лікує безпліддя, статеві розлади та патології. На наше прохання, лікар погодився на відверте інтерв’ю.

Нижче наводимо його пряму мову.

 

Андрологія – наука про чоловіків

Це вузькоспеціалізований розділ урології, який займається чоловічою статевою системою, її розладами, фізіологічною підтримкою, віковими змінами. За необхідності робиться оперативне втручання. Ми співпрацюємо з єдиним в Україні відділенням андрології у Харкові. Там займаються більш складними операціями, наприклад, протезуванням статевого члена. У Полтаві надаємо консультативну, медичну, лікувальну допомогу. Для опанування андрології спочатку треба стати урологом. Так само — не можна стати одразу сексологом чи сексопатологом.

До нас звертаються з проблемами безпліддя, великий відсоток людей, на жаль молодих, із еректильною дисфункцією. Простатит, запалювальні процеси, косметичні дефекти — це все до нас. Завдяки інтернету чоловіки мають більше інформації і останніми роками стали більше приділяти собі увагу. На жаль, у районах не всюди навіть є урологи. Хоча наскільки жінкам потрібен гінеколог, настільки ж чоловікам необхідно ходити до андролога. Часто приходять на прийом парами. Дуже добре, коли партнерша обізнана з ходом лікувального процесу.

 

 

Не читайте далекосхідні трактати про секс 

Цікавий факт. Всесвітня організація охорони здоров’я внесла кохання до психічних відхилень під кодом 63.9 – Розлад звичок і потяг після алкоголізму, ігроманії і токсикоманії. Загальні симптоми: нав’язливі думки про особу, рідкісні перепади настрою, завищене почуття власної гідності, жалість до себе, безсоння, переривчастий сон, необдумані, імпульсивні вчинки, перепади артеріального тиску, головний біль, синдроми нав’язливих ідей. Однак, ми ж усі через це проходили. Особливо, коли були нерозділені почуття.

Давайте не приховувати: багато чоловіків користуються послугами проституток, при цьому маючи постійних партнерш. Залежить це від того, наскільки кожен із нас прийнятий і обласканий удома, наскільки задоволений у ліжку. Наприклад, ви можете сидіти з друзями, пити пиво і розповідати що у вас проблеми у сексі? А з колегами? Зі своїм керівником? Давайте і про жінок подумаємо. Наявність ерегованого члена ще не означає, що партнерша буде задоволена. А у нас чомусь прийнято: вона ж жінка, їй не обов’язково оргазм отримувати

 — каже пан Томаш.

От тому і потрібен андролог.  Про багатьох своїх пацієнтів я знаю майже все. Для цього іноді потрібна не одна зустріч. Пацієнт довіряє нам те, чого не каже навіть на сповіді. Такі питання зазвичай є табу для людей.

Чоловіки дуже люблять читати далекосхідні трактати про секс. Я цього не люблю більш за все. Там написано: «аби зберегти свою чоловічу енергію, чоловіки займаються сексом, не доводячи себе до оргазму». Відповідаю, що вони ж не монахи. Такі дії приводять до захворювань статевої системи. І потім люди приходять до уролога, до андролога лікувати передміхурову залозу.

Для чого ми, чоловіки, займаємося коханням? Свій статевий акт необхідно завершувати оргазмом. Знаєте, зараз всі такі модні, все знають, читають в Інтернеті, прийшли в Євросоюз, але насправді — ми пуритани. Поспілкуватися з партнершою ми боїмося і соромимось. Жінці іноді простіше говорити на цю тему з андрологом. Насправді тема дуже проблемна. Спитайте у жінок, як часто гінеколог питає їх про статеве життя.  

 

 

Головне — не розмір члена, а вміння ним користуватись

Іноді батьки приводять на прийом своїх дітей. Це хлопчики, які уже почали вивчати біологію у школі. Більшість із них уже переглядали порнографію в такому віці. Через це діти вважають, що у дорослого чоловіка розмір статевого члена має бути від 25-30 сантиметрів. У підлітковому періоді діти комплексують. Приходить на прийом молодий чоловік із розміром 15-17сантиметрів, і каже, що у нього замалий...

Я ніколи не відповідаю пацієнтам на питання, якою має бути довжина члена. Для чого потрібна довжина? Задовільнити партнершу. Відкриваємо статтю про піхву і читаємо: середня її глибина становить 8-14 сантиметрів. Ось і відповідь на питання. Головне не розмір, а уміння користуватися своїми органами.

 

Про порно і мастурбацію: всьому своє місце і час

Серед моїх пацієнтів є пари, які удвох люблять дивитися порно. Перед тим, як займатися коханням, вони вмикають фільм. Це їх заводить. Чому б і ні? Все одно, що ви зараз спитаєте: мастурбація – це добре? Існує період пубертата, який ми усі проходимо. Звісно, не у випадку, коли ви в 12 років уже супермачо і мали відносини з багатьма жінками на своїй вулиці. Тоді ви просто переступите даний етап, бо отримаєте, так би мовити, «доступ до тіла».

Є таке поняття «замісна мастурбація». Коли у людини протягом якогось періоду часу немає статевого партнера. Припустімо, чоловік виїжджає на три місяці у відрядження. Давайте запитаємо його дружину, як буде правильно: раз на тиждень йому мастурбувати, або ж мати відносини з іншими жінками? У той же час, якщо ви двічі на день займаєтесь сексом із коханою, а між цим ще три рази мастурбуєте, значить варто задуматись про патологічні відхилення.

Існує і спільна мастурбація партнерів під час ласок. Взагалі, у сексі немає заборонених тем, якщо це подобається обом.

 

Про сексуальну орієнтацію

Деякі мої пацієнти – гомосексуалісти. Проте ви ніколи в житті про них так не подумаєте. Немає у них кіношної манірності, сережек, боа, мережева. У одних людей проблема психологічна, коли він просто не може не бути гомосексуалістом. На противагу є й інша категорія, яку б я охарактеризував словом «розбещеність». Найчастіше це молоді люди, що пробують сексуальний досвід, спочатку з різними жінками: орально, анально, вагінально, групові акти з елементами екстриму. Вони шукають себе і не знаходять. Насправді вони не зовсім гомосексуалісти.  

Тема, яка буде мусолитись вічно — що таке гомосексуалізм: норма чи хвороба? Не згадаю жодного випадку, аби хтось із них звертався до мене з проханням позбавити його нетрадиційної орієнтації. Пацієнт каже: «я гомосексуаліст, мене не треба міняти». Якщо людині це уже подобається? Наприклад, ви зранку полюбляєте пити чай і їсти вівсянку, а всі ваші сусіди їдять смажену картоплю з відбивною. Ви ж не будете відмовлятися від свого сніданку?

У Полтаві гомосексуалісти почувають себе некомфортно та приховують орієнтацію, адже у нас таке не вітається і не визнається. Уявіть, ви можете прийти на роботу або до своїх знайомих і сказати їм, що ви гей? У великих містах — простіше. Взагалі, судити чи правильно це, чи неправильно, я не беруся. Думаю, дане явище має право бути, але не потрібно його нав’язувати суспільству.

 

Змінити стать — не проблема. Проблема — конфлікти з оточенням

Іноді до нас звертаються люди щодо зміни статі. Така операція є тривалим процесом. Існує безкоштовна державна програма, також є і платні клініки. Бажання людини змінити стать є медичною проблемою. Не можна просто так змінити стать, потім ім’я та паспорт. Це постійний медичний контроль. Спочатку проводяться консультації у психіатра, андролога. Ми оцінюємо психотип пацієнта. У Полтаві є люди, які зробили операції, змінили стать.

Є таке поняття як сексуальна конституція. Наші медичні параметри не залежать від краси, від того, що прийнято в суспільстві. Наприклад, у сексологічних характеристиках довгі ноги у жінок не схвалюються. Стосовно чоловіків ми оцінюємо колір обличчя, форму нігтів, волосся, бороду, де він голиться. Потім в оглядовій кімнаті оцінюємо все інше: грудні залози, кількість волосся на тілі, стан статевих органів. Це не означає, як думають в народі «волохатий мужик – сексуальний, а лисий - ні».

Люди, які погодились на операцію зміни статі, довго до цього йшли. Вони хотіли жити зі своїми партнерами в іншій ролі. Мова не тільки про чоловіків. Я знаю жінок, які змінили стать на чоловічу. Тепер вони живуть із жінками, будучи чоловіками. Вони, як і звичайні люди, займаються сексом. Ви можете сидіти поряд із ними і ніколи не здогадуватись, що раніше це була жінка. Єдина проблема, яка лишилася – фертильність, тобто здатність до запліднення. Ні після зміни статі з чоловічої на жіночу, ні навпаки вони уже не будуть у змозі продовжувати свій рід. Практично пожиттєво такі люди перебувають на гормонозамісній терапії.

Взагалі, змінити стать — не проблема. Питання це — соціальне. Зазвичай відбуваються конфлікти з батьками, адже останні іноді припиняють будь-яке спілкування.

 

 

Наскільки часто потрібно займатися сексом?

Партнери мають відчувати ритм, жити в одному напрямку. Ми вже згадували про статеву конституцію. Всі ми різні. Комусь потрібно займатися сексом щодня, а комусь достатньо раз на тиждень. Нестиковки починаються, коли, наприклад, вашій «половинці» секс потрібен частіше, а вам рідше. Деяким людям просто необхідно розпочати ранок із доброго оргазму.

Часто буває, коли пацієнту незручно вперше приходити до андролога. Десь у 70-80% випадків нас відвідують чоловіки у віці 20-40 років. Є пацієнти, яким усього 14 років.

Іноді я порівнюю чоловічий організм із автомобілем. Після купівлі авто ви ж не їздите, поки воно остаточно не зламається. Ви масло поміняли, щось підкрутили. Після 20 років чоловічому організму уже потрібен техогляд, хоча б раз на рік.

До народних рецептів ставлюся позитивно. Якщо вам від цього стає легше – будь ласка, особливо це стосується фітопрепаратів. Рецептів дуже багато: афродізіаки, пальма Сабаль, стимулюючі препарати Йохімбе, препарати з трибулосом (негормональні, збільшують виділення тестостерона). Залежить від того, чого ми хочемо досягти. Один хоче яскравого оргазму, інший – член побільше, а хтось – довшого статевого акту.

 

Іноді проблема безпліддя вирішується дуже просто

Андрологу розповідають те, що ми навіть в інтерв’ю не можемо озвучувати. Я можу задати пацієнту питання, про яке він ніколи не задумувався, що хтось може таке спитати. Іноді питаємо покроково: як ви знімаєте білизну, як починаєте займатися сексом.

У практиці був випадок, коли молода пара кілька років ходила до різних лікарів через безпліддя. І у чоловіка, і у жінки всі показники чудові. Я задумався, почав питати, по яким дням, в яких позах вони займаються сексом. Все співпадало. Потім попросив розповісти все детально, починаючи з ласок, хто і як помив руки, як відбувається гігієна статевих органів. Жінка відповідає: «Готуємося, роздягаємось, йду у ванну, приводжу себе в порядок і кладу у піхву дольку лимону». Негайно припиняю бесіду і питаю: «Зачекайте, навіщо вам лимон?». Виявляється, їй мама колись порадила, аби не було гінекологічних запалень, потрібно класти його маленький шматочок. Кажу пацієнтці: «Так ваша мама запобігала вагітності таким чином. Адже кислота убиває сперматозоїди». Після того, як пара прибрала цитрусові зі свого інтимного життя, жінка завагітніла...

Взагалі, я дуже люблю свою роботу. Намагаюсь себе привчити удома не вмикати телефон. Але так виходить, пацієнти можуть подзвонити і після роботи, і у вихідний день. Уже забув, коли на цілий місяць ходив у відпустку. Багато людей, коли дізнаються про андролога, розповідають знайомим. Часто з ними цілком достатньо просто поговорити. Те, що ми обговорюємо тут —  лишається тут.

Зі своїми пацієнтами я ніколи не вітаюся першим. Уявіть, ви йдете по вулиці разом із молодою, вродливою дівчиною, яка потім спитає, з ким ви привіталися. А ви: «Та, це мій улюблений доктор, андролог Томаш». Вона спитає, чому відвідуєте лікаря, є якісь проблеми? Хоча насправді більшість моїх пацієнтів завжди вітаються першими. У нас довірливі відносини.

Наостанок хотів би порадити і чоловікам, і жінкам в першу чергу полюбити себе. Не плутати це з егоцентризмом. Жінкам —  відвідувати гінеколога, чоловікам — уролога-андролога. Необхідно з повагою ставитись до свого здоров’я.

 

здоров'я, інтим, секс, лікар-андролог

За темою:

  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • В області зафіксували новий випадок сказу
  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.