ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 26.03


Лікар із Полтави вирушив в антарктичну експедицію

В антарктичну експедицію на станцію “Академік Вернадський” на зимівлю разом із командою відправився молодий полтавський лікар екстреної допомоги  Андрій Хитрий, 1996 року народження.

Полтавець – лікар-анестезіолог, працював у лікувальних закладах Полтави, зокрема, в екстреній службі “103”, повідомляють Новини Полтавщини.

26-та річна Українська антарктична експедиція проведе на крижаному континенті близько 13 місяців.  Ця команда стала наймолодшою серед усіх попередніх експедицій. Про здоров’я учасників експедиції дбатиме полтавський лікар, повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Середній вік експедиції – майже 36, а наймолодшому учаснику в квітні виповнюється 25 – тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії, зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Керівником експедиції став рекордсмен за кількістю зимівок на “Вернадському” – вчений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція.

Загалом, у 26-й експедиції буде 12 учасників: 7 науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. З них 11 чоловіків та навіть одна жінка – біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (раніше жодна жінка двічі не зимувала).

Через пандемію COVID-19 перед відправкою полярники максимально обмежили всі контакти та пройшли тести на наявність вірусу, а Центр не влаштовував традиційні урочисті проводи експедиції. 

Антарктида, експедиція

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.