ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 14.11


Лише 15 відсотків полтавських водіїв користуються пасками безпеки

Полтава посіла дев’ятнадцяте місце у рейтингу українських обласних центрів за кількістю водіїв, що пристібаються пасками безпеки. 

Лише 15,5% пристебнутих водіїв у Полтаві – такі результати всеукраїнського дослідження, проведеного ГО "Vision Zero" та Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії "За безпечні дороги". На першому місці -  місто Київ, у якому понад половина водіїв пристібаються. У п’ятірці лідерів також Львів, Житомир, Черкаси та Івано-Франківськ, наприкінці рейтингу – Кропивницький, Миколаїв та Хмельницький. 

Загалом, 23% водіїв в Україні користуються ременями безпеки. Дослідження презентували 14 листопада в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, який проходить 12-18 листопада в Україні.

Дослідження проводилось у жовтні 2018 року в 24 містах України. Спостерігачі працювали на дорогах у 22 обласних центрах, а також у Сєвєродонецьку та Маріуполі. Дослідження охоплює понад 32 тисячі водіїв, що дозволило одержати статистично надійні показники фактичного користування ременями безпеки.

Метою дослідження було виявити, яка частина водіїв автомобілів в Україні фактично користуються ременями безпеки і наскільки цей показник змінився за період 18 місяців після проведення першого аналогічного дослідження. Обидва дослідження проводилися за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, – методом спостереження. 

"У порівнянні з показниками такого ж дослідження минулого року, кількість водіїв, що пристібаються, зросла більш ніж наполовину - з 15 до 23%, що, на нашу думку, є досить позитивною динамікою. Як і минулого року, лідирує у рейтингу Київ, де понад 50% водіїв пристібаються. Втім, наближаються до столичних показників цього року також Житомир, Черкаси та Львів", – зазначив керівник дослідження та співзасновник ГО "Vision Zero" Віктор Загреба.

У вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №8492, яким передбачається збільшення штрафу за ігнорування пасків безпеки водіями, а також усіма пасажирами в авто від 51 до 850 гривень. 7 листопада профільний комітет схвалив законопроект до другого читання. Ініціатором законопроекту виступив Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії "За безпечні дороги".

безпека, транспорт, паски, статистика, дослідження

За темою:

  • На Полтавщині знищуватимуть старий боєприпас
  • У Полтаві знищуватимуть старий боєприпас
  • На Водохреще в області працюватимуть сотні правоохоронців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.