ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 16.11


Лише двоє депутатів Полтавської міськради не пропустили жодної сесії за три роки

За три роки роботи (з листопада 2015-го до листопада 2018 року) міська рада Полтави присвятила вирішенню пріоритетних для міста питань 24 засідання. І лише двоє депутатів не пропустили жодної сесії.

26 листопада 2015 року відбулася перша сесія Полтавської міської ради сьомого скликання. Відтоді, як 42 депутати-новобранці отримали свої посвідчення, минуло три роки. За цей час у міськраді встигли провести вісімнадцять сесій, на яких депутати ухвалили понад тисячу важливих для міста рішень. Однак, далеко не кожен обранець може похвалитися відвідуванням усіх засідань. Хто з депутатів претендує на звання "прогульника", а хто не пропустив жодної сесії – далі в матеріалі, підготовленому аналітиками громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад". У місті Полтава за реалізацію ініціативи відповідає ГО "Полтавська платформа".

За три роки роботи (з листопада 2015 року до листопада 2018 року) міська рада присвятила вирішенню пріоритетних для міста питань 24 засідання. Враховуючи те, що друга позачергова сесія складалася із п’яти пленарних засідань, а сімнадцята позачергова сесія – із трьох.  

Якщо говорити про загальні тенденції відвідування сесій, то абсолютно всі депутати були присутні лише на трьох пленарних засіданнях ради. Йдеться про першу сесію, де вони отримували депутатські посвідчення, та перше і п’яте пленарні засідання другої позачергової сесії*.

Найбільшу кількість відсутніх – 18 депутатів – було зафіксовано під час шістнадцятої сесії міської ради. Саме тоді, як нагадаємо, у повному складі пропустили засідання фракції БПП "Солідарність", "Рідне місто", СДП та "Самопоміч". Причина – "непрозора", на думку депутатів, роботи ради.

Крім цього, в історії сьомого скликання Полтавської міськради були ще випадки, коли усі представники окремих фракцій не з’являлися на сесії. Приклад цьому – три пленарні засідання сімнадцятої позачергової сесії, на яких депутати звільнили міського голову Олександра Мамая, переобрали секретаря і заступників мера. Однак, тоді відсутніми були вже представники промерської "Совісті України" та ВО "Батьківщина", яке ще з початку каденції входило до сформованої Мамаєм більшості. В останній вісімнадцятій сесії "батьківщинівці" взяли участь, а от "Совість України" і далі не з'являється. 

Визначити об’єктивно, яка із семи депутатських фракцій за три роки назбирала найбільше чи найменше пропусків, наразі складно. Адже лише три з них від початку каденції не змінювали свого складу. Це "Совість України", "Свобода" та "Батьківщина".

Інші чотири – БПП "Солідарність", "Рідне місто", "Самопоміч" та СДП – ще з літа 2016 року то змінювали чисельність фракції, то проводили добровільну ротацію депутатів, то відкликали їх за народною ініціативою. Однак, якщо брати до уваги лише фракції зі сталим складом, найбільше пропущених засідань на совісті депутатів від "Совісті України" – 35 пропусків за три роки, чи то у середньому 5 засідань на одного депутата. Найменше пропусків припадає на фракцію ВО "Свобода" – 7 пропущених засідань або ж приблизно 1,2 засідання на одного депутата.

Щодо персоналій. Очолює антирейтинг по відвідуваності депутат від фракції "Рідне місто" Олександр Кудацький, у його пасиві – 9 пропущених засідань. Свою відсутність на них він пояснив так: "У відрядженнях був. Не приходив на сесії з поважних причин".

На другому місці Андрій Соколов із "Батьківщини". За три роки він пропустив 7 засідань. Третю сходинку антирейтингу поділяють депутати від "Совісті України" Григорій Сахно та Ліліана Бєлашова – в обох зафіксовано по шість пропущених засідань. Щоправда, Григорій Сахно визнав свою відсутність лише на чотирьох засіданнях. Оскільки він не вважає пропущеними пленарні засідання сімнадцятої позачергової сесії, адже там панувала "невизначеність"...

Загалом жоден із цих депутатів упродовж одного року не пропустив більше половини пленарних засідань ради, тому злісними прогульниками, а отже кандидатами на відкликання (принаймні, за цим показником), їх назвати не можна.

Перейдемо до "депутатів-відмінників". За три роки роботи Полтавської міськради сьомого скликання жодного пленарного засідання сесії не пропустили лише двоє депутатів – це "свободівці" Юліан Матвійчук та Артем Чубенко**. Однак попри відсутність "повних прогулів", депутати не гребували пропускати під час сесій від кількох питань порядку денного до майже половини засідання – це зафіксовано у результатах поіменного голосування.

Загалом така тенденція простежується у половини від складу депутатського корпусу. Зокрема, депутат від БПП «Солідарність» Володимир Печериця під час другого пленарного засідання сімнадцятої позачергової сесії з'явився лише на голосування за ключове питання порядку – припинення повноважень міського голови Олександра Мамая.  

Слідом за Матвійчуком і Чубенком йде ціла когорта депутатів, у яких за три роки роботи ради назбиралося по одному пропущеному засіданні. Серед них, Олександр Глазов, Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій (БПП), Юрій Синяк, Олександр Шамота (СДП), Дмитро Сенчакович ("Самопоміч") та Вадим Ямщиков ("Свобода").

І ще один факт наостанок - менше чверті депутатів Полтавської міськради комунікують із виборцями в соцмережах.
 
*Під час написання матеріалу використовувалася інформація, оприлюднена на сайті Полтавської міської ради та отримана у відповідь на запити.
**У процесі формування рейтингу відвідуваності пленарних засідань ради за три роки не бралися до уваги депутати, які набули повноважень після 30 листопада 2015 року.

 

влада, депутати, аналітика, рейтинг, сесія, політикум

За темою:

  • Обраний від ОПЗЖ полтавський депутат склав повноваження
  • Полтавщина є одним із лідерів країни за розвитком інтернету
  • Торік бюджети громад Полтавщини поповнилися на майже 20 мільярдів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.