ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 30.06


Лубенського адвоката звинуватили у шпигунстві в Росії

У Росії затримали і заарештували адвоката з Полтавщини, майора МВС України у відставці Ігоря Кіяшка за підозрою в контрабанді і шпигунстві.

 Як стало відомо, українця затримали ще 11 квітня у Нижньому Новгороді, куди він поїхав за медпрепаратом «Бактеріофаг стафілококовий» для свого трирічного сина.

За даними "Медіазони", він проходив по справі щодо контрабанди деталей для авіаційних двигунів. Пізніше Кіяшка звинуватили в зборі інформації щодо ракетних комплексів С-400.

Дружина лубенця Марина розповіла, що він поїхав до Нижнього Новгорода, після чого два дні не виходив на зв'язок. Потім у 20-секундній розмові встиг сказати про своє затримання.

В середині травня дружина Кіяшка отримала лист від ФСБ РФ про те, що українця підозрюють у підготовці до контрабанди матеріалів і обладнання, які можуть бути використані у створенні зброї масового ураження.

У російському ФСБ вважають, що Кіяшко хотів контрабандою вивезти робочі лопатки для виробництва авіаційних двигунів.

19 червня, через понад два місяці після затримання, українцеві висунули нові звинувачення — в шпигунстві за наказом Служби безпеки України.

У ФСБ РФ вважають, що громадянин України хотів купити у жителя Нижегородської області, який проходить у справі як Андрій Комов, копії технічної документації щодо багатофункціональної радіолокаційної станції (БРЛС) 92Н6А, яка використовується на зенітно-ракетних комплексах С-400.

Вину в підготовці до контрабанди Кіяшко визнає, а звинувачення в шпигунстві категорично відкидає.

Ігор Кіяшко, звинувачення, Росія, Лубни

За темою:

  • Суд: двох полтавців обвинувачують у дискредитації українських воїнів
  • На Полтавщині чоловіка засудили за незаконне отримання компенсацій за поселення ВПО
  • Авіакатастрофа з курсантами у Чугуєві: у Полтаві визначать нову колегію суддів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.