17:06 20.06

Ляхова наразі шоста в Європі з бігу на 800 метрів

Станом на 20 червня 2018 року Ольга Ляхова з Кременчука в рейтингу ЄАА (Європейської атлетичної асоціації) перебуває на шостій позиції серед жінок із бігу на 800 метрів.

Це стало можливим завдяки вдалому виступу на престижному турнірі в Остраві (Чехія) — там наша землячка впритул наблизилися до виходу із двох хвилин на дистанції 800 метрів і фінішувала з результатом 2 хвилини 00,90 секунди.

В Остраві на фінішній прямій боротьба розгорнулася між трьома спортсменками з Африки та Ольгою Ляховою. Перемогла Рабебе Арафі з Марокко (1:59,20), другою фінішувала Ноелія Йаріго з Беніна (2:00,89), третьою — наша землячка.

Ольга запам'ятає цю фінішну пряму в Остраві, адже вона сенсаційно перемогла четверту на фініші Гензебе Дібабу з Ефіопії — шестиразову рекордсменку світу з бігу на 1500, 3000, 5000 метрів та одну милю, шестиразову чемпіонку світу з бігу на 1500 і 3000 метрів.

Нині рейтинг ЄАА з бігу на 800 метрів очолює британка Лаура Мур, яка поки що є єдиною європейкою, яка у цьому літньому сезоні пробігла 800 метрів швидше за дві хвилини — 1:59,09 (7 червня в норвезькому Осло).

Вже після Острави Ольга Ляхова виступила на міжнародному турнірі в Тюбінгені (Німеччина), на якому, на жаль, не змогла фінішувати на дистанції 800 метрів.