17:40 20.07

Ляхова виконала норматив для легкоатлетичної естафети на Євро

19 липня у Луцьку, на другий день чемпіонату України з легкої атлетики відбулися фінали змагань, в яких брали участь і провідні спортсмени Полтавщини.

Ольга Ляхова з Кременчука, яка достроково виконала європейський норматив на своїй коронній дистанції - бігу на 800 метрів, у Луцьку змагалася на вдвічі коротшій дистанції - з бігу на 400 метрів. Це був розрахунок на входження до складу жіночої збірної України в естафеті 4х400 метрів на цьогорічному чемпіонаті Європи в Берліні (6-12 серпня).

Свою "програму-мінімум" наша землячка виконала, у фіналі вона фінішувала на 4-му місці з результатом 53,26 секунди. А ось якби Ляхова виконала "програму-максимум" - покращила свій особистий рекорд з бігу на 400 метрів (52,58 секунди), то змогла би стати в Луцьку чемпіонкою України, бо тут перемогла киянка Тетяна Мельник із часом - 52,71 секунди.

У 2017 році Ольга Ляхова, нагадаю, у складі збірної України у Белграді завоювала "бронзу" зимового (у закритих приміщеннях) чемпіонату Європи в естафеті 4х400 метрів.

Цікаво, що рекорд Полтавщини серед жінок з бігу на 400 метрів належить іншій відомій полтавці Оксані Щербак, яка була учасницею Олімпійських ігор та чемпіонатів світу з легкої атлетики. 22 липня 2006 року, також у фіналі чемпіонату України, Оксана Щербак фінішувала з результатом - 51,23 секунди. З того часу - ось уже протягом 12 років - рідко хто з українок демонструє такі швидкості на 400-метрівці.

У Луцьку перед фіналом з бігу на 10000 метрів серед жінок представниця Полтавщини Валерія Зіненко мала другий цьогорічний результат серед жінок-стаєрів України на цій дистанції - 33 хвилини 12,30 секунди, який був кращим за кваліфікаційний норматив для участі в чемпіонаті Європи 2018 року. Але за підсумками чемпіонату України Валерія Зіненко, на жаль, фінішувала на 4-му місці з гіршим результатом - 33 хвилини 26,10 секунди. Тож тепер, як пояснив нам головний тренер збірної Полтавщини Сергій Чепіжний, виступ нашої землячки на чемпіонаті Європи поки що виглядає проблематичним. Головна проблема у тому, що Зіненко не змогла увійти до трійки призерок чемпіонату країни.

Вчора, 19 липня, у чоловічому фіналі зі стрибків у довжину (12 учасників) виступили троє атлетів з Полтавщини: Сергій Гончаренко посів 5-е місце (7 метрів 45 сантиметрів), Віктор Ємець - 7-е місце (7 м 18 см), а Артем Матвєєв - 12-е місце (6 м 54 см). У жіночому фіналі зі стрибків у довжину в Луцьку полтавка Ольга Корсун посіла 7-е місце (6 м 20 см).