ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 11.01


Мамай без запобіжного заходу. Суддівський "футбол" триває

Із моменту оголошення підозри Олександру Мамаю 29 грудня 2022 року за розголошення даних щодо розташування ЗСУ, міському голові Полтави так і не обрали запобіжного заходу.

 

Октябрський районний суд Полтави двічі відмовитися розглядати його справу, тому в Полтавському апеляційному суді розглядалося подання про зміну підслідності. Подання про зміну підслідності 11 січня у Полтаві розглядав суддя Сергій Гальонкін, інформує Зміст.

Слідчий і прокуратур підтримали подання голови Октябрського райсуду Полтави у передачі матеріалів до іншого суду, адже 9 днів підозрюваний в особливо тяжкому злочині проти національної безпеки України перебуває без запобіжного заходу.

Олександр Мамай та його захисник виступили проти задоволення клопотання, бо вважають, та запобіжний захід має обирати місцевий суд. Згідно з рішенням Полтавського апеляційного суду, запобіжний захід Олександрові Мамаю обиратимуть в Октябрському районному суді.

Нагадаємо, 9 січня Октябрський районний суд Полтави з другої спроби мав обрати запобіжний захід голові Полтавської громади Олександрові Мамаю та розглянути клопотання про його відсторонення від посади. Цього не відбулося. Через це голова суду вдруге підготував подання Полтавському апеляційному суду про зміну підслідності, бо не має слідчих суддів, які можуть взятися за судочинство у цій справі.

Напередодні Полтавський апеляційний суд ухвалив рішення залишити матеріали справи голови Полтавської громади в Октябрському суді. Сторона обвинувачення виступала проти цього: прокурор та слідчий СБУ вважають, що необхідно змінити підслідність і передати матеріали до іншого суду.

Натомість суддя Лариса Хіль 6 січня ухвалила рішення про відмову передати матеріали справи голови Полтавської громади з Октябрського суду до іншого суду. 

Як наслідок, із 3 січня обидва клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу та відсторонення голови Полтавської громади залишилися нерозглянутими, бо шестеро суддів Октябрського районного суду Полтави не змогли взятися за справу.

влада, суд, Сергій Гальонкін, скандал, Олександр Мамай, війна

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.