ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 05.12


Мамай принципово не хоче демонтувати пам'ятник Ватутіну

У Полтаві пам’ятник радянському військовому, кату українського народу Ватутіну поки не демонтуватимуть. Проросійська місцева влада придумала чергову "вагому" причину - мовляв, не може знайти на це коштів.

 

Про відсутність коштів "на Ватутіна" заявив заступник голови Полтавської міськради Валерій Пархоменко.

"Пам’ятник радянському військовому Ватутіну у Полтаві поки не будуть демонтувати. Це тому, що не можуть спрямовувати на це фінансування із бюджету громади", - сказав Пархоменко. І додав - щоби демонтувати пам’ятник, який майже десяток років стоїть на однойменній вулиці, необхідно виготовити облікову та науково-проєктну документацію.

Тим часом представник Інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар запевняє, що двічі звертався про демонтаж пам’ятника Ватутіну до місцевої влади.

"Ватутін брав участь у придушенні українського визвольного руху і, до речі, 1921-го року загонів армії Української Народної Республіки. Саме Ніколай Ватутін був одним з очільників операції СРСР із вторгнення до Польщі 1939-го року", — резюмував Пустовгар.
 
Нагадаємо, що пам'ятник Ватутіну у Полтаві з'явився 2013 року. Його встановили на вулиці Ватутіна за ініціативи та за вказівкою міського голови Полтави Олександра Мамая в часи проросійського режиму Януковича. Ватутін — свого роду символ, маркер позиції полтавського міського голови щодо деколонізації міста.

деколонізація, історія, пам'ятник, війна, влада, Ватутін

За темою:

  • Перейменування: Антон Макаренко залишається у минулому
  • Деколонізація топонімії: у Полтаві обговорили постать Макаренка
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.