ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 13.01


Мамай виправдався перед журналістами щодо висловлювань на телеканалі "Наш"

У квітні 2022 поліція, розслідуючи справу «хатніх працівниць», звернулася до Київського НДІ судових експертиз - дати оцінку висловлюванням міського голови Полтави в інтерв’ю телеканалу «НАШ» у грудні 2021 року.

У липні експертиза була завершена. Тепер Олександр Мамай показав результати експертизи під час брифінгу після засідання виконкому.

Полтавській міський голова Олександр Мамай показав представникам ЗМІ результати лінгвістичної експертизи його висловлювань в інтерв’ю телеканалу «НАШ» 4 грудня 2021 року.

 

Міський голова заявив наступне:

— Спілкуючись із мешканцями нашого міста, я все більше і більше переконуюся, і сам особисто, і бачу позицію населення, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави — США та Росія. Дуже прикро, що йде брат на брата, — виловив своє бачення міський голова.

Однак, експерти з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз дослідили це інтерв’ю та 22 липня 2022 року дійшли до висновку, що у ньому не міститься закликів до розв’язування агресивної війни та її пропаганди, до розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, до зміни меж території або державного кордону України, до припинення розпочатої у 2014 році Антитерористичної операції.

Олександр Мамай з цього приводу зазначив у своєму Telegram-каналі:

— Було призначено лінгвістичну експертизу, яку провів експертно-криміналістичний центр, і надав висновок. У ньому ідеться, що в моїх словах немає кримінальних дій. Повідомляю про це офіційно. Я ніколи не вчиняв і не вчиню жодних дій, які б зашкодили моєму місту, країні та українцям.

Цікаво, що саму експертизу 27 квітня замовило ГУНП у Полтавській області в рамках розслідування справи «хатніх робітниць», працевлаштованих в КО «Інститут розвитку міста». Чому слідчі в одному документі на ім'я Київського НДІ судових експертиз пов’язали підозри щодо корупції з підозрами щодо злочинів проти державності — запитання поки без відповіді.

29 грудня прокурор Полтавської області Антон Столітній повідомив журналістам, що міський голова може отримати ще 2 підозри, однак суть справи не розкрив, повідомляє «Полтавщина».

експертиза, Олександр Мамай

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • Суд звільнив Мамая від покарання за розтрату бюджетних коштів
  • Справу Мамая відправили на новий розгляд
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.