ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:40 02.03


Мамая засудили до п'яти років в'язниці умовно

Міського голову Полтави засудили до п'яти років умовно та відсторонили від посади на рік у справі про працевлаштування до КП двох жінок, які фактично виконували роботу домогосподарок за місцем його проживання.

 

Про це повідомила пресслужба Cпеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відповідно до вищевказаної угоди суд визнав міського голову винуватим в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що у підсумку завдало місцевому бюджету понад 570 тисяч грн збитків, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Встановлено, що Мамай, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які не виконували роботу на підприємстві, а вели домашнє господарство у помешканні мера та його близького оточення. Щоби виплачувати їм зарплати, держслужбовці вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні дані. Це призвело до завдання збитків понад пів мільйона гривень збитків місцевому бюджету:

"Зважаючи, що мер міста відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік. На підставі ст. 75 КК України суд звільнив особу від покарання з іспитовим строком 1 рік".

При цьому Мамай зобов'язався перерахувати у United 24 на "Армію дронів" 2 млн грн. 

Двоє виконавців та двоє пособників також визнали свою провину. Їм призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком один рік та з позбавленням права обіймати певні посади строком на один рік.  

Утім, після судового засідання Мамай публічно заявив, що не планує складати повноваження:

"Через рік повертаюсь на посаду міського голови. Повноваження ніхто складати не буде. Мене обирала територіальна громада".

суд, прокуратура, злочин, Олександр Мамай, влада, корупція, гроші

За темою:

  • Мамай просить суд поновитися на посаді міського голови
  • На Полтавщині продовжили заборону руху всіх суден
  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.