ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 19.02


Марсохід доставив ім’я полтавця на Марс

Американський марсохід Perseverance вдало сів на Марс. Разом з ним на "червону планету" доставили інформаційні картки з іменами. На одній з них є ім’я Михайла Мекєнзіна з Полтави.

Марсохід NASA Perseverance, що в перекладі означає «Наполегливість» 18 лютого здійснив вдалу посадку на Марс.

Відправити своє ім'я на «червону планету» разом з марсоходом стало можливим завдяки спеціальній пропозиції від NASA.

На борту ровера поміж наукових інструментів та моделі вертольота є три флешки з 11-ма мільйона імен жителів Землі, зокрема і 75 000 українців. Зареєструйтесь та відправте своє ім'я на Марс з наступною місією.

Полтавець Михайло Мекєнзін зареєструвався таким чином. Він працює відеографом, пише ЗМІСТ.

Він говорить, що вирішив долучитися до космічної акції, бо йому стало цікаво. До того ж йому завжди подобалися космічні подорожі, навіть у такому форматі. Мекєнзін уже подав заявку для відправлення картки зі своїм іменем й на наступну місію NASA, яка запланована на 2026 рік.

Про те як це зробити він детально пояснив у відеоролику на своїй сторінці в соцмережі.

На наступну місію вже подалися 4 мільйони людей. З них з України – понад 16 тисяч бажаючих.

Оформити свій «пропускний квиток» на борт марсоходу можна було через мережу на офіційному ресурсі NASA. Там повідомляють, що можна одразу роздрукувати власний посадковий талон.

Посадковий талон на марсохід полтавця Михайла Мекєнзіна

Імена землян відправили у спеціальних мікрочіпах, які мають вигляд трьох чорних пластин, що прикріплені до марсоходу.

На чіпах, які вже доставили на Марс, записані імена 10 мільйонів 932 тисяч 295 людей, які брали участь в акції. Їх окремо наносили на мікросхеми електронним пучком. Крім того, там містяться есе 155 фіналістів у конкурсі NASA «Назвіть всюдихід».

На «Червоній планеті» чіпи залишаться назавжди, як і марсохід, який їх доставив.

Планується, що марсохід  Perseverance «слідуватиме за водою». Цим пояснюється й вибір місця посадки. Вважається, що поблизу кратера Єзеро є висохла річкова дельта й дно озера.

Як повідомляє dw.com, американські науковці називають Perseverance «роботом-астробіологом». До того ж «Наполегливість» – найбільший і найскладніший всюдихід, який коли-небудь висаджувався на Марсі. Цей апарат шукатиме ознаки життя, яке колись могло існувати на Марсі.

Він має продемонструвати у дії технології отримання кисню з атмосфери Марсу. Фахівці сподіваються, що за допомогою Perseverance вдасться зібрати важливий досвід для майбутніх місій з висадкою людей на Місяці та на Марсі.


Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.