ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 24.05


Масштабна спецоперація силовиків "зачепила" й полтавських податківців

Генпрокуратура спільно з силовиками по Україні одномоментно провела спецоперацію - 454 обшуки у колишніх податківців часів Віктора Януковича. Охопили 15 областей, серед них - і Полтавську.

Під час виступу в парламенті 24 травня Генеральний прокурор України Юрій Луценко поінформував, що проти Януковича і його команди є десятки проваджень щодо корупції.

Він наголосив, що сьогодні відбувається фінальна операція у справі Олександра Клименка, яка стосується податкових майданчиків. Зранку було проведено близько 500 обшуків, вже затримано і доставлено в Генеральну прокуратуру 23 колишніх керівників податкової системи, які нанесли збитки Україні.

Як повідомив заступник Генерального прокурора України Анатолій Матіос під час спільного брифінгу з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, на сьогоднішній день слідство здобуло неспростовні докази того, що колишні перші керівники 15 обласних Управлінь Міністерства доходів та зборів – податкових адміністрацій України виконували волю та вказівки Януковича та екс-міністра Клименка, для чого організували та забезпечили незаконну діяльність так званих "податкових майданчиків" або програмних підприємств, які протягом 2011-2014 років були інструментами незаконного та контрольованого ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки на користь керівника та членів злочинної організації.

Загалом, за період діяльності злочинної організації протягом 2011-2014 років, внаслідок функціонування організованої Клименком та іншими керівниками податкової системи схеми з мінімізації податкових зобов'язань, державному бюджету завдано збитків від ненадходження податків на загальну суму майже 96 млрд гривень.

Анатолій Матіос повідомив, що по Україні одномоментно проводяться 454 обшуки. Перевірено 220 квартир, 54 будинки, 36 гаражів, 21 об'єкт нерухомості, 85 автомобілів, інформує Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

За словами Головного військового прокурора, це перше в історії України одномоментне затримання такої великої кількості високопосадовців. У Полтаві затримали трьох підозрюваних. За даними ТРК "Лтава" це Олександр Лукін — колишній заступник начальника ДПА в Полтавській області, Богдан Лизун —  екс-начальник ДПІ в Полтаві та Володимир Задорожний — екс-очільник ДПС у Полтавській області.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що з різних регіонів України підозрюваних у злочинах часів Януковича літаками та гелікоптерами доправили до столичного аеропорту Жуляни.

Більше двох тисяч правоохоронців узяли участь в обшуках і зараз доставляють підозрюваних до київського Печерського суду для обрання їм запобіжного заходу.

прокуратура, МВС, спецоперація, гроші, влада, кримінал

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.