ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:59 09.02


Мами-одиначки з доходом більше 2300 грн. не отримають державну допомогу

Матерям-одиначкам призупинили державні виплати. Якщо їхній щомісячний дохід складає більше 2334 гривень (з дитиною до шести років) або більше 2910 гривень (з дитиною від шести до 18-ти років), вони не будуть отримувати державну допомогу.

Матерям-одиначкам з початку року на кілька місяців призупинили державні виплати через перерахунок. Якщо виявиться, що офіційний щомісячний дохід таких жінок складає більше 2334 гривень (з дитиною до шести років) або більше 2910 гривень (з дитиною від шести до 18-ти років), вони більше не будуть отримувати державну допомогу.

Такі нескладні підрахунки можна зробити, проаналізувавши зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", які прийняв парламент 24 січня. Суть нововведень полягає у тому, що із документу зникла норма про те, що всі одинокі матері незалежно від статків мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму. Тобто жінки отримували по 350.10 гривень на дошкільника і 436.50 гривень на дитину від шести до 18-ти років. Крім того, існував збільшений розмір адресної допомоги – тим мамам, які отримували низькі доходи.

За новими правилами при розрахунку допомоги для матерів-одиначок враховуються попередні виплати із одноразової допомоги при народженні дитини, зарплата, аліменти, інші соціальні виплати. Не враховуються при цьому попередня адресна допомога для матерів-одиначок,

- повідомили виданню Poltava365.com у Київському соцзабезі Полтави.

Якими будуть нові виплати матерям-одиначкам – розглянемо на конкретному прикладі полтавки Ольги Кучерук, яка сама виховує доньку. Дівчинка народилася рік тому, увесь цей час її мама отримувала 1210.10 гривень щомісяця. У цю суму входить 860 гривень, як частина допомоги при народженні дитини (її загальний розмір 41 280 гривень, одноразово при появі немовляти на світ виплачується 10320, а потім щомісячно 860 гривень протягом трьох років). Плюс 350.10 гривень, як допомога матері-одиначці.

Допомога Ользі та іншим жінкам, які самостійно виховують дітей, з 1 січня 2016 року нараховується по такій формулі: 100 відсотків прожиткового мінімуму на дитину, відповідно до її віку, мінус половина доходу родини.

Зазначимо, що з 1 січня 2016 року прожитковий мінімум на дитину до шести років складає 1167 гривень, з шести до 18-ти років – 1455 гривень, з 18-ти до 23 років – 1378 гривень.

Отже, у нашому випадку 1167 (100 відсотків прожиткового мінімуму на дитину до шести років) мінус 430 (половина від 860, без урахування допомоги матері-одиначці) дорівнює 737 гривень. Тобто, оскільки Ольга Кучерук поки що не працює і не має додаткових доходів, вона отримуватиме на свою дитину вдвічі більше, ніж у минулому році.

Але ми підрахували, що за описаною формулою Мінсоцполітики з'явилася категорія жінок із "високим доходом", які адресну допомогу матерям-одиначкам не отримають у разі, якщо: мають сукупний місячний дохід на себе і дитину до шести років вище 2910 гривень, а на себе і дитину з шести до 18-ти років – вище 2334. Що ж, можна тільки побажати такі "високі доходи" чиновникам і народним депутатам, які приймають подібні зміни.

До речі, оскільки зміни у законодавстві почали діяти заднім числом, з 1 січня 2016 року, тому багато жінок не отримають належні їм кошти доти, доки вони не з'являться з документами для переоформлення виплат до управлінь соціального захисту населення. Як повідомили виданню Poltava365.com у Київському соцзабезі Полтави, така мама має принести:

  • довідку про склад родини,
  • паспорт та копію його сторінок,
  • ідентифікаційний код та його копію,
  • трудову книжку та копію її сторінок,
  • свідоцтво про народження дитини та його копію.

Але це ще не все, адже виплати поновляться не скоро навіть тим, хто на них має право за новою формулою Мінсоцполітики. До кінця березня матері-одиначки мають подати до соцзабезів… ще й декларації про доходи. Це дозволить перерахувати їм розмір допомоги та виплатити заборгованість, яка накопичиться з початку року. Декларації про доходи матері-одиначки подаватимуть тепер щопівроку.

Анна СОЛТОВСЬКА

виплати, діти, матері, одиначки, соцзабез

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.