ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 20.07


Медреформа: як "гроші пішли за пацієнтами"

Найбільше в Україні фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" одержали заклади первинної медичної допомоги у Полтавській, Вінницькій і Дніпропетровській областях. А також у Києві.

13 липня 2018 року 152 медичні заклади країни отримали гроші за обслуговування пацієнтів у липні за новою моделлю фінансування. З них 140 — комунальні заклади у 20 областях України та у місті Києві. У цих медичних закладах обслуговуються понад 8 000 000 українців.

У Києві найбільше закладів, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, відповідно, столичні центри первинної медичної допомоги загалом отримали найбільше фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" — 28 медзакладів і понад 84 млн грн.

Серед областей найбільше грошей від Нацслужби здоров’я за пацієнтів отримали заклади первинної медичної допомоги Полтавської (16 закладів і 28,112 млн грн), Вінницької (21 медзаклад і 28,289 млн грн) і Дніпропетровської (14 медзаклад і 26,695 млн грн) областей. 

Для порівняння — у Чернівецькій області лише один заклад отримав фінансування за новою моделлю на суму 307,7 тисяч гривень.

Оплата послуг закладів, які уклали договори із Нацслужбою здоров’я, у 2018 році — поки триває перехід від однієї моделі фінансування до іншої — відбувається одночасно за двома принципами. На пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, за річним тарифом на послуги:
0-5 років — 1480 грн;
6-17 — 814 грн;
18-39 — 370 грн;
40-64 — 444 грн;
65+ — 740 грн.

Додатково заклади отримуватимуть по 240 грн на рік за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісячно будуть вираховуватися кількість осіб, які вже подали декларації про вибір лікаря.

Відповідно, фінансування для кожного закладу є індивідуальним і залежить від кількості декларацій та вікового складу пацієнтів, яких він обслуговує. Уже у липні деякі заклади отримали вдвічі більше грошей від НСЗУ, ніж за субвенцією. Медзаклади, законтрактовані НСЗУ, відтепер самостійно планують свої витрати, у тому числі заробітні плати медиків, на які відтепер не діють тарифні сітки для бюджетних установ. Міністерство охорони здоров’я очікує, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів, що першими увійшли у реформу, суттєво підвищити заробітні плати медикам.

Медзаклади, що ще не підписали договори з Нацслужбою здоров’я, продовжують фінансуватися по субвенції.
 

медицина, реформа, влада, гроші, НСЗУ

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.