ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 16.12


Менше 19 відсотків полтавських водіїв пристібаються пасками безпеки

Полтава посіла п'ятнадцяте місце у рейтингу українських обласних центрів за кількістю водіїв, що пристібаються пасками безпеки. 

 

Майже 18,5% пристебнутих водіїв у Полтаві – такі результати всеукраїнського дослідження, проведеного ГО "Vision Zero" та Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії "За безпечні дороги". За словами експертів, для того, щоб покращити ситуацію потрібні підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить всього лише 51 грн, посилити контроль зі сторони поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.  

Кампанія "За безпечні дороги" проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 501 водіїв. Його метою було визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Таке дослідження Кампанія “За безпечні дороги” проводить щорічно з 2017 року за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, – методом спостереження.

За даними дослідження, лідером рейтингу став Київ – у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси (40%), Львів (37%), Чернівці (34%) та Чернігів (33%). 

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не сягає навіть 30%. Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому – тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.

 - Рівень користування ременями безпеки не змінився у порівнянні з минулим роком через те, що штраф й досі залишається мізерним. Депутати минулого скликання двічі провалили законопроект про підвищення штрафу, спочатку у грудні 2018-го і потім у червні 2019-го. Розраховуємо, що новий парламент, виправить цю помилку та ухвалить зміни в законодавстві, які дозволять зберегти життя та здоров'я українців, - наголошує Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

За даними Кампанії "За безпечні дороги", рівень користування ременями в Україні лишається найнижчим серед європейських країн. "Жодна країна Європи не має таких низьких показників дотримання законодавства у частині застосування ременів безпеки. Тому цілком логічно, що Україна має один з найвищих показників дорожньої смертності", - відзначив Віктор Загреба, керівник дослідження та засновник ГО "Vision Zero".

За даними ВООЗ, застебнутий ремінь безпеки міг би врятувати 50% жертв ДТП зі смертельним наслідком.

транспорт, безпека, дослідження, закон, ДТП

За темою:

  • На Полтавщині знищуватимуть старі боєприпаси
  • На Полтавщині 16 березня знешкоджуватимуть боєприпас
  • Повітряна тривога на Полтавщині тривала понад шість годин
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.