ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:11 25.10


"Мертві душі" господарського процесу, або ще раз про "суддівську любов"

Суддя Господарського суду Віталій Усатий відкрив справу проти полтавця за позовом неіснуючого арбітражного керуючого Олексія Белікова. Раніше Беліков збирав під розписку з підприємців десятки тисяч доларів США.

У черговий раз можна здивуватися кмітливості та винахідливості суддів щодо використання різних юридичних оборудок.

Так, у провадженні судді Господарського суду Харківської області Віталія Усатого знаходиться справа № 922/4587/13, в якій позивач – нібито "арбітражний керуючий" Олексій Беліков звертається з позовом до полтавського підприємця Дмитра Бабича про визнання правочину недійсним. 15 серпня 2017 року суддя призначає справу до розгляду.

Однак, задовго до цього, а саме - 29 березня 2017 року — Міністерство юстиції України видало наказ № 1048/5, яким анулювало свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого, видане Белікову Олексію Петровичу.

Починаючи з цього дня він повністю втратив свої повноваження ліквідатора. Незважаючи на це, майже через пів року (!) - 11 серпня він як ліквідатор звернувся зі своїм позовом, а суддя, не перевіривши повноважень ліквідатора, порушує провадження по справі. Хоча згідно з процесуальним кодексом він мав повернути заяву позивачу.

Чим пояснити таке поблажливе ставлення? Можливо своєрідною суддівською любов’ю, яка стимулюється певним чином? Інакше неможливо логічно пояснити подібні дії судді Усатого В.О., який до того ж 15 серпня 2017р. забезпечив позов, наклавши арешт на майно полтавця Бабича.

Десятки тисяч доларів – на "оформлення процедур"

Як виявилось, ряд полтавських і харківських підприємців добре знають, за якими схемами працював нині "фейковий" ліквідатор Олексій Беліков. Справа в тому, що в господарських судах налагоджений зв’язок, коли у кожного судді, спеціалізованого на справах про банкрутство, є «свій» арбітражний керуючий. Суддя наполегливо радить підприємцю співпрацювати зі "своєю" людиною. З якою метою?

У нашому розпорядженні опинились унікальні документи. Це розписки, за якими Беліков брав з підприємців десятки тисяч доларів. Куди потім йшли ці гроші – невідомо. Іноді він зазначав, що «на оформлення процедур», і зобов’язувався повернути гроші, якщо "оформлення процедури" не відбудеться.  

І навіть після того, коли Мін’юст позбавив його повноважень арбітражного керуючого, він разом із суддею продовжив працювати за старою, накатаною схемою. По суті, Віталій Усатий, як гоголівський персонаж Чичиков, прагне мати зиск із мертвих душ.

В нашому випадку – це колишній ліквідатор Беліков.

Нотаріус «в долі»?

22 серпня 2017 року, фейковий ліквідатор звертається до нотаріуса м. Харкова Малахової з  ухвалою господарського  суду від 15 серпня 2017 року про накладення арешту на майно боржника. Суддя Усатий В.О. не направив копію винесеної ухвали ні банкруту Ігорю Бабичу, ні власнику майна – відповідачу по справі Бабичу Дмитру Ігоровичу, чим порушив їх конституційне право на захист.

В свою чергу, нотаріус Малахова 22 серпня о 19:50 вечора (тобто після визначеного терміну на внесення даних до реєстру) прийняла заяву від фізичної особи Беліков О.П. про внесення в реєстр обтяжень арешту на майно боржника.  І вже наступного дня о 20:00 годині вечора внесла данні в реєстр обтяжень арешту на майно боржника  (тобто знову після визначеного терміну на внесення даних до реєстру).

Простими словами – це звичайна спроба рейдерського захоплення майна. А в корупційній змові участь приймає і нотаріус Малахова.

З яких підстав звичайна фізична особа Беліков О.П.  накладає арешт на майно іншої фізичної особи? Адже він мав таке право лише у статусі арбітражного керуючого, якого був позбавлений понад пів року тому!

Очевидно, перед нами ще одна замовна оборудка, мета якої залишити без придбаного на аукціоні майна чергового підприємця-«невдаху». Сподіваємось, що органи на які державою покладено обов’язок боротися з корупцією, скажуть своє вагоме слово щодо фігурантів цієї оборудки.

 

корупція, рейдерство, нотаріус, суд, Віталій Усатий

За темою:

  • У Полтаві покажуть свідоцький мюзикл про корупцію "Кабінет № 333"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.