ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 19.08


Мешканці громади на Полтавщині отримали мільйон євро на розвиток

Жителі сіл Пирятинщини взяли участь у конкурсі проєкту ЄС "Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей сільських жителів та екоорієнтовного зростання" і виграли гранти на розвиток своїх господарств.

 

За словами менеджера проєкту міжнародно-технічної допомоги КП "Агенція розвитку Пирятинської громади" Ірини Солдатової, усього в межах проєкту ЄС на розвиток різних напрямів Пирятинської громади було виділено близько 1 млн євро. Про це повідомляє телеканал ІРТ.

Житель села Повстин Пирятинської громади, фермер Олександр Зателепа на отриманий грант відреставрував молочну ферму. Після закінчення ремонтних робіт він планує розширити кількість худоби до 20-ти голів.

Як відзначила менеджер проєкту від ЄС Ірина Солдатова, усього таких ферм, які ремонтують за грантові кошти, у громаді чотири.

"За рахунок гранту були проведені ремонтні роботи: замінені вікна, двері, проведені внутрішні роботи, підготовані місця для корів. Також закуплено багато обладнання — це і резинові килимки, автоматичні поїлки, і молочний танк, і молокопровід для збору молока. Зараз це все працює. Ферма здана в експлуатацію. Усі умови для утримання корів ми зробили", — сказала Ірина Солдатова.

Ще один напрям цього проєкту від ЄС — розвиток мікротепличних господарств. У його межах 67 жителів громади, які займаються вирощуванням розсади, отримали матеріали на побудову теплиць із полікарбонату. Серед учасників — господиня із Березової Рудки Оксана Худя. Жінка розповідає: роботи у селі немає, а такі якісні теплиці — це можливість додаткового заробітку. Наразі у Оксани вже є 5 теплиць.

У Березовій Рудці знаходиться підприємство, яке також виграло конкурс у межах цього проєкту. Від Європейського Союзу власник отримав кошти на нове обладнання. Це сушарка і прес, які перероблятимуть рослинні рештки ріпаку, кукурудзи, соломи на паливні брикети.

"Це є можливістю зекономіти на енергоносіях і знизити обсяги виробництва продуктів харчування, зокрема збереження зерна. Тут буде створено принаймні чотири робочих місця. Крім того, власник цього цеху планує запустити ще одну лінію, щоб збільшити потужність виробництва і довести його до 800 кг за добу", — зазначила Солдатова.

грант, допомога, агробізнес, Пирятин

За темою:

  • На Полтавщині затримали нелегального мігранта
  • Понад 340 підприємців області отримали гранти за програмою "єРобота"
  • У Полтаві затримали квартет нігерійців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.