17:30 09.08 623
Мешканці Розсошенців та Горбанівки скаржаться на нестерпний фекальний сморід. У «Полтававодоканалі» відповіли, що до радянського гідротехнічного об’єкта з часом наблизилася житлова забудова.
— Вже понад місяць на території наших селищ стоїть стійкий сморід фекалій з очисних споруд. Це призводить до порушення здоров’я людей з легеневими захворюваннями та стійкої задухи інших мешканців. Даний сморід призводить до появи значної кількості мух та іншої мошкари, до неможливості провітрювання приміщень, що стає проблемою в таку спеку, яка стоїть саме зараз. Після неодноразових звернень в усі контролюючі органи відповідей щодо вирішення даного питання не надходило. Ситуація погіршується з кожним днем та зачіпає все більшу територію.
В обласному КП «Полтававодоканал» відповіли на цей лист наступне:
— Супрунівські каналізаційні очисні споруди, розташовані у селі Мильці, побудовані у 1967 році з подальшим розширенням потужності у 1976 та 1989 роках. При проектуванні і забудові було використано механічну (шляхом осадження) та біологічну (шляхом окислення аеробними бактеріями органічних забруднень) технології очистки стічних вод. Очисна станція була збудована за межею міста (у відповідності до проектної документації з дотриманням розмірів санітарної зони і відстані до найближчих населених пунктів) та з урахуванням рози вітрів, бо в процесі очищення стічних вод справді продукується неприємний запах. Споруди були розташовані в такій місцевості, щоб специфічні запахи відносило переважаючими вітрами поза містом у бік незабудованих територій.
Від Супрунівських каналізаційних очисних споруд до найближчої нової багатоповерхівки — менш як 2 кілометри.
З плином часу місто розбудовується та розширюється, в тому числі аж до очисних споруд. У той час, коли повітряні маси переміщуються з заходу на схід або з південно-західного напрямку на північно-східний, мешканці передмістя (село Горбанівка, село Розсошенці) можуть відчувати неприємний запах.
Останнім часом якість стічних вод, які надходять на очисні споруди, значно погіршилась зі збільшенням концентрації шкідливих речовин: скажімо, азоту амонійного, що безпосередньо впливає на інтенсивність неприємного запаху.
Підприємство докладає значних зусиль для покращення стану очистки стічної води та щодо зменшення інтенсивності неприємних запахів, здійснює посилений контроль за недопущенням скидів понаднормових забруднень від підприємств міста і асенізаційних машин.
Усі наші зусилля спрямовані на зменшення інтенсивності запаху, але, на жаль, повністю виключити продукування запаху в процесі очищення стічної води неможливо.
Під Кременчуком автомобіль збив пішохода
16:00 22.09