ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 25.02


Жителі Розсошенців виступили проти переходу на індивідуальне опалення

Реформа децентралізації іноді не вирішує проблеми людей на місцевому рівні, а навпаки, за допомогою місцевої влади створює для людей зайві труднощі. Так сталося у селі Розсошенці під Полтавою.

У  селищі вже третій рік триває колотнеча з приводу переведення мешканців багатоповерхівок на індивідуальне опалення. Три котельні, які постачають тепло в житлові будинки, через зношенність більше ніж на 70%, виявилися невигідними для Щербанівської ОТГ.

Мешканців примушують переходити на автономне опалення свої квартир, а це —  50-65 тисяч гривень. Для багатьох сімей ця сума непід’ємна.

Лише одиниці з мешканців уже відмовився від послуг котельні, щоправда,  економія в грошах за витратами газу виявилася суттєвою. На збори прийшли переважно пенсіонери.

Зокрема, жителі п’ятиповерхівки № 16 по вулиці Кременчуцькій категорично проти індивідуального опалення. Будинок 43 роки тому здавався з колонками і централізованим опаленням, одну котельню вже ліквідували. Хто мав можливість, підключилися до індивідуального опалення, а в кого коштів немає – живуть у холоді, мерзнуть.

Голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик каже, що місцеву влади зобовязали закрити ЖЕК, на якому «висять» непотрібні котельні.

Він зазначив, однозначно, в цьому році будуть відключені від котелень 6-й і 7-й будинки. І тоді гігакалорії для будинків, що залишилися приєднаними до централізованого опалення, виростуть у ціні - собівартість вироблення тепла зросте.

Чи обізнані посадовці, що після того, як у травні 2018 року Щербанівська сільрада затвердила Програму переведення на індивідуальне (поквартирне) опалення житлових будинків у селі Розсошенці як начебто незворотний процес, законодавство змінилося?

  • По-перше, з 17.09.2019 року набрав чинності Наказ Мінрегіонбуду № 169 від 26.07.2019. В ньому чітко прописано, що «Рішення щодо відключення співвласників житлових будинків від централізованого опалення приймається органом місцевого самоврядування… за письмовою заявою співвласників житлового будинку…».
  • По-друге, з 01 липня 2019 року набрав чинності новий ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» (на заміну ДБН В.2.5-20-2001). В ньому посилені вимоги безпеки. Зокрема прописано, що встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання, дозволяється лише в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів.

Може краще заспокоїти громаду та шукати інші шляхи вирішення проблеми зі зношеними котельними, повідомляє Панорама Полтавщини.


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.