ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 27.09


Металеві лавки закуплять для дитячих укриттів у Полтаві

Лавки по 3000 грн, замовлені для укриттів у школах і дитсадках Полтави, матимуть металеві ніжки й каркас, вкриті стійкою фарбою. Таке пояснення ціни надав редакції керівник фірми-постачальника.

26 вересня «Полтавщина» опублікувала матеріал про закупівлю 710 лавочок для закладів освіти громади, кожна з яких в усіх 23-х договорах з одним постачальником, обійдеться бюджету у 3000 грн. Оскільки опис технічних вимог до них містився лише в одній закупівлі, редакція припустила, що і решта аналогічні.

 

Вже після публікації із нами зв’язався Олександр Ярмошевич, ФОПу якого і замовили лави. Він заявив, що його товар матиме не такий вигляд, який ми вказали у статті. За словами підприємця, лавки матимуть каркас із профільних труб 30×30, завтовшки не менше 2 мм. Кришки будуть виготовлені із ДСП, а ніжки також будуть металеві із заглушками М6. Металеві елементи вкриють порошковою фарбою з додаванням препарату для посилення її стійкості, місця зрізів ДСП — закрайковані не токсичним клеєм, а поверхня — «оброблена всіма видами дезінфікуючих розчинів».

— Було багато цінових пропозицій із різними видами лав, але остаточно затвердили лаву на металевому каркасі, згідно з технічними характеристиками, виходячи з місця встановлення лави. Замовник остаточно затвердив саме таку специфікацію. Жодної переплати на закупівлях немає, торги відбувалися за участі двох конкурентів, основним критерієм обрання переможця була ціна. Ми запропонували дешевшу пропозицію та в чесній боротьбі перемогли. Тепер наше завдання — поставити якісний товар у зазначений строк, — зазначив підприємець.

Тут ми нагадаємо, що торгів у класичному розумінні не було. Департамент освіти проаналізував дві комерційні пропозиції за запитом, без аукціону на Prozorro й обрав дешевшу для укладання прямого договору.

Олександр Ярмошевич також додав, що довжина лав буде така сама — 180 см, а ось висота буде більшою за 35 см. Втім, яка саме, швидко уточнити він не зміг. Важитимуть вони не більше за 30 кг. Він також підтвердив ціну у 3000 грн за кожен товар, додавши, що собівартість лавок складає 2/3 від ціни, а він їх має поставити у заклади у зібраному вигляді.

Крім того, додамо, що у замовленні для 9-ї школи, від опису технічних якостей якого ми і відштовхувалися, йшлося саме про лави повністю із ДСП. Олександр Ярмошевич пояснив цей момент тим, що його «попросили поставити у цей заклад хоча б якісь лавки, бо школа взагалі не мала сидінь для укриттів». За його словами, він привіз у школу якусь кількість лав із ДСП, а далі поставить уже на металевому каркасі.

Замовлення для школи № 9 датується 1-м вересня. Загалом же договори на них підписувалися з 18 серпня. В який саме момент упродовж місяця департамент освіти передумав і змінив специфікацію на металеву основу, нам невідомо.

Зазначимо, що лавки на металевих ніжках в укриття замовляють і департаменти освіти у Києві та Дніпрі. Вони дещо коротші за 180 см (160 та 124 см відповідно), а коштують 1800 та 2240 грн кожна. Їхня висота — 42-43 см. Водночас, обсяги замовлення там більші — 1072 лавочки у Києві та 5528 у Дніпрі.

Олександр Ярмошевич зазначив, що поки не отримав жодної оплати по жодному із замовлень і кошти надійдуть лише тоді, коли він виконає поставки.


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.